"Panowie, ich zagrywka to g...o". Tak motywował zawodników podczas meczu były trener Bartosza Kurka

Piąta kolejka Superligi obfitowała w wiele kontrowersyjnych zdarzeń, niekoniecznie sportowych. Podczas spotkań atmosfera na boisku była tak gorąca, że nerwy puszczały nie tylko zawodnikom, ale i tak doświadczonemu trenerowi, jak Jurij Czerednik.

Joanna Wyrostek
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Najciekawsze pojedynki obejrzeli kibice w Krasnojarsku i Ufie. Dla drużyny Aleksieja Spiridonowa był to już czwarty pięciosetowy mecz w tym sezonie i czwarty zakończony porażką: tym razem Krasnojarsk nie dał rady młodym siatkarzom z Fakieła Nowy Urengoj i na koncie ma wciąż tylko jedno zwycięstwo. Najbardziej zacięta była trzecia partia wygrana na przewagi 37:35 przez gospodarzy.

Nic dziwnego, że mecz wyzwolił wiele emocji wśród zawodników obu drużyn. Zwłaszcza siatkarze Fakieła nie radzili sobie z presją wyniku, dyskutowali zbyt często z sędzią, wykrzykiwali obraźliwie słowa w stronę przeciwników, nie zabrakło obscenicznych gestów. W końcu kartką został ukarany Jegor Kljuka, chociaż jego kolega Dmitrij Wołkow zasłużył sobie na nią jeszcze bardziej. Nie popisał się również trener Jeniseja Krasnojarsk Jurij Czerednik. Zamiast uspakajać gorące głowy zawodników podczas przerw dolewał jeszcze oliwy do ognia. "Panowie, ich zagrywka jest g....na. Szczerze mówiąc, to po prostu g...no. Macie zagrywać tak, żeby im głowa odleciała" - uczył swoich podopiecznych szacunku do przeciwnika.

Gorąca atmosfera panowała również w na innym parkiecie. Pięciosetowy maraton rozegrali również siatkarze Uralu Ufa i Lokomotiwu Nowosybirsk. Początek przebiegał zgodnie z planem: niepokonany Lokomotiw pewnie wygrał dwa sety i zanosiło się na szybkie 3:0. Trener Ufy wpuścił jednak pod koniec trzeciego seta na parkiet młodego atakującego Jewgienija Rybakowa, a jego dobra gra pozwoliła gospodarzom wyrównać stan meczu ma 2:2 i faworyt w Nowosybirska wygrał dopiero po tie-breaku.

Słabiej w 5. kolejce Superligi zaprezentował się najlepiej punktujący gracz całych rozgrywek Victor Poletajew. Jego Kuzbass Kemerowo przegrał z Novą Nowokujbyszewsk 0:3, a Poletajew zdobył jedynie 11 pkt przy niskiej skuteczności w ataku. Po piętach w klasyfikacji najlepszych zawodników depcze mu właśnie zawodnik Novej, inna rewelacja początku sezon, Nikita Aleksiejew. 24-letni przyjmujący świetnie radzi sobie jak do tej pory, a w ostatniej kolejce znów był wyróżniającym się graczem.

14. Dynamo Krasnodar 0-5 5-15 1

*Zenit Kazań i Gazprom-Jugra Surgut oraz Dynamo LO i Biełogorie Biełgorod mają do rozegrania jeden zaległy mecz

Czy o miejscu w tabeli, tak jak w Superlidze, powinna decydować liczba zwycięstw?