BBTS - Indykpol AZS: atak i blok bronią olsztynian

W trzech setach zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy BBTS-em Bielsko-Biała a Indykpolem AZS-em Olsztyn. Podopieczni Andrei Gardiniego nie mieli żadnych problemów z pokonaniem rywali.

Natalia Witczyk
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Jak przystało na faworytów, olsztynianie pewnie wypunktowali swoich przeciwników z Podbeskidzia, dopisując do swojego dorobku kolejne cenne trzy punkty. Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zaprezentowali się lepiej od bielszczan w każdym z elementów i dzięki temu zwyciężyli 3:0.

Siłą podopiecznych Andrei Gardiniego była przede wszystkim gra w ataku. W tym elemencie zespół z Warmii zanotował aż 50 proc. skuteczności. Tylko jednym błędnym uderzeniem w meczu z BBTS Bielsko-Biała może pochwalić się środkowy Daniel Pliński, który w sumie zdobył dziewięć "oczek".

Najwięcej, bo aż szesnaście zapisał na swoim koncie przyjmujący Wojciech Włodarczyk, natomiast o cztery punkty mniej zdobył atakujący Jan Hadrava. Z kolei Aleksander Śliwka, wybrany przez komisarza MVP pojedynku w hali pod Dębowcem, dla swojego zespołu wywalczył jedenaście "oczek", wszystkie właśnie w ataku.

Dla bielszczan najlepiej w meczu punktował Paweł Gryc, który w połowie pierwszego seta zmienił Bartosza Janeczka. Ekipa z Podbeskidzia nie potrafiła jednak wytrzymać tempa przeciwników, a do tego miała problemy z przebiciem się przez blok. To właśnie w tym elemencie olsztynianie osiągnęli największą przewagę. W trzech setach zatrzymali rywali jedenaście razy.