Turcja: rekordowo długi set z udziałem siatkarzy Tokat Belediye i Arkasu Izmir

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Siatkarze Galatasaray Stambuł bez większych problemów pokonali na własnym parkiecie Afyon Belediye Yuntas 3:0. Liderem ekipy gospodarzy był tradycyjnie Zbigniew Bartman, który zanotował kolejny znakomity występ.

Dla gości było to pierwsze ligowe spotkanie od tragedii jaka dotknęła zespół. Przed kilkunastoma dniami na zawał serca zmarł 25-letni atakujący tej ekipy, kapitan siatkarskiej reprezentacji Wenezueli, Kervin Pinerua.

Sobotnie starcie było widowiskiem dość jednostronnym. Spory udział w końcowym sukcesie ekipy ze Stambułu miał tradycyjnie polski atakujący Zbigniew Bartman. 29-latek zapisał na swoim koncie 16 punktów. Skuteczność kończenia akcji w przypadku gracza znad Wisły wyniosła w tym starciu 42 procent (11,26, 3 błędy). Wychowanek Metra Warszawa swój dorobek punktowy uzupełnił trzema skutecznymi blokami i dwoma asami serwisowymi (2/15, 3 błędy).

Udany występ w barwach gospodarzy zanotował także były gracz PGE skry Bełchatów Samuel Tuia, zdobywca 14 oczek (50 proc. skut. ataku, 4 bloki, 2 asy serwisowe).

Zdecydowanie gorzej wiedzie się natomiast Oliegowi Achremowi, który co prawda znalazł się w kadrze Halkbanku Ankara na mecz z Ziraat Bankasi, jednak na boisku się nie pojawił.

{"id":"","title":""}

Wydarzeniem kolejki był natomiast pierwszy set spotkania pomiędzy zespołami Tokat Belediye Plevnesport i Arkasu Izmir. Inauguracyjna odsłona trwała aż 45 minut, niemal dwa razy dłużej niż ostatnia! Zwyciesko z niej wyszli gospodarze, jednak całe spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli goście.

Wyniki 8. kolejki ligi tureckiej:

Maliye Milli Piyango Ankara - Istanbul BBSK 1:3 (19:25, 25:18, 18:25, 16:25)

Halkbank Ankara - Ziraat Bankasi Ankara 3:1 (18:25, 25:21, 29:27, 25:22)

Galatasaray HDI Sigorta Stambuł - Afyon Belediye Yuntas 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

MSK Urfa - Besiktas Stambuł 1:3 (33:31, 25:27, 20:25, 21:27)

Tokat Belediye Plevnespor - Arkas Izmir 1:3 (43:41, 22:25, 22:25, 16:25)