Iran: trwa zwycięska seria ekipy Łukasza Żygadły

W spotkaniu 8. kolejki ligi irańskiej, broniący tytułu Sarmayeh Bank Volleyball Club (Łukasz Żygadło) po trudnym boju pokonał Parseh Teheran 3:2, zwyciężając trzeci mecz z rzędu.

Tomasz Rosiński
Łukasz Żygadło / Na zdjęciu: Łukasz Żygadło
Sarmayeh Bank był zdecydowanym starciem pojedynku z Parsehem, ale rywal dość niespodziewanie postawił mu trudne warunki gry.

Już początek rywalizacji pokazał, że goście mogą mieć problemy z gospodarzami, gdyż przegrali oni pierwszego seta do 23:25.

Taki obrót spraw podrażnił siatkarzy Volleyball Club, którzy pewnie zwyciężyli w kolejnych dwóch partiach (do 13 i 19).

Parseh Teheran nie zamierzał odpuszczać i po zaciętej końcówce triumfował w IV odsłonie 27:25, doprowadzając do tie-breaka.

W decydującym secie Sarmayeh Bank Volleyball Club już nie dał się zaskoczyć (11:15) i odniósł swoją siódmą wiktorię w sezonie.

Liga irańska, 8. kolejka:

Parseh Teheran - Sarmayeh Bank Volleyball Club 2:3 (25:23, 13:25, 19:25, 27:25, 11:15)

Czołówka tabeli ligi irańskiej:

Miejsce Zespół Mecze Z-P Sety Punkty
1. Sarmayeh Bank Volleyball Club 8 7-1 22:9 19
2. Saipa Alborz 8 6-2 22:11 19
3. Paykan Tehran 8 7-1 22:11 18

Czy uważasz, że Sarmayeh Bank Volleyball Club (Łukasz Żygadło) zostanie mistrzem Iranu?