Serie A: trudna przeprawa Trentino Volley z podopiecznymi Miguela Falaski

W 12. kolejce Serie A 2016/2017 swoje mecze wygrały między innymi Trentino Volley, Sir Safety Conad Perugia, Cucine Lube Civitanova i Azimut Modena.

Tomasz Rosiński
Materiały prasowe / legavolley.it
W niedzielę Trentino chciało przerwać złą passę (dwie kolejne porażki z ekipami z Piacenzy i Modeny), co mu się udało. Jednak zwycięstwo nie przyszło trydentczykom łatwo.

Co prawda pierwsze dwa sety konfrontacji w Trydencie zapowiadały łatwą wygraną gospodarzy z Gi Group Monza (25:18, 25:22). Jednakże od trzeciej odsłony zaczęły się problemy miejscowych siatkarzy, które byli w stanie wykorzystać podopieczni trenera Miguela Falaski, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii Trentino Volley już wróciło na właściwe tory i triumfowało ostatecznie 3:2. MVP spotkania został wybrany środkowy Sebastian Sole.

Trwa fatalna seria Calzedonii, której szkoleniowcem jest Andrea Giani. Ekipa z Werony przegrała po raz piąty z rzędu, a zdecydowanie lepsi okazali się siatkarze z Perugii, którzy wygrali potyczkę 3:0. Bardzo dobre zawody rozegrał Iwan Zajcew, który zapisał na swoim koncie 18 punktów, atakując z 58-procentową skutecznością.

Po raz kolejny z dobrej strony pokazało się Lube, które ograł 3:1 Exprivię Molfetta i utrzymało pozycję lidera ligi włoskiej. Biancorossich do zwycięstwa poprowadził duet Osmany Juantorena (21 pkt) - Cwetan Sokołow (20 pkt).

Ciekawy pojedynek obejrzeli kibice w Piacenzy, gdzie miejscowy LPR podejmował drużynę z Modeny. W końcowym rozrachunku mistrzowie Włoch byli w stanie wywalczyć komplet punktów i pozostali na trzecim miejscu w tabeli.

W tej serii gier triumfy odniosły również Top Volley Latina, Tonno Callipo Vibo Valentia oraz Biosì Indexa Sora.