Liga brazylijska: nie ma mocnych na Sadę Cruizero

Po sześciu kolejkach ligi brazylijskiej na czele tabeli nadal znajduje się Sada Cruzeiro. Zespół prowadzony przez jednego z kandydatów na trenera reprezentacji Polski stracił do tej pory zaledwie jednego seta.

Anna Bagińska
Materiały prasowe / FIVB

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Sada Cruzeiro. W piątej kolejce podopieczni Marcelo Mendeza nie dali szans Lebes Gedore Canoas, a kilka dni później stracili swojego pierwszego seta w tegorocznych rozgrywkach. Tego wyczynu udało się dokonać Minas Tenis Clube. Jednak w trzech pozostałych partiach mistrzowie Brazylii byli bezkonkurencyjni i pozostają jedną z dwóch niepokonanych ekip w lidze.

Równie dobrym bilansem może się pochwalić Volley Brasil Kirin, chociaż akurat Mauricio Souza i koledzy stracili punkty w wygranych tie-breakach. W meczach dwóch ostatnich kolejek zapisali jednak komplet punktów na koncie, chociaż też musieli się pomęczyć z Minas Tenis Clube.

Z drużyn aspirujących do medali jedynie Taubate Funvic zaliczyło wpadkę, przegrywając w ostatnim meczu 1:3 z Montes Claros Volei. Kluczem do wygranej zespołu Murilo Radke była większa liczba bloków (11 do 4) i wyższa skuteczność w ataku. O ile jeszcze Ricardo Lucarelli skończył nieco ponad połowę swoich akcji, to Wallace De Souza zaliczył słabszy występ i skończył tylko 47 proc. ataków. Trochę to blednie przy wyczynie atakującego drużyny przeciwnej,  Luana Jose Webera, który skończył aż 65 proc. piłek.

Wyniki 5. kolejki ligi brazylijskiej:

Montes Claros Volei - SESI Sao Paulo 1:3 (23:25, 25:21, 24:26, 20:25)
Copel Telecom Maringa Volei - JF Volei 1:3 (29:31, 20:25, 25:19, 13:25
Caramuru Volei/Castro - Sao Bernardo 2:3 (25:22, 19:25, 26:24, 15:25, 12:15
Lebes Gedore Canoas - Sada Cruizero 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)
Bento Volei Isabela - Funvic Taubate 0:3 (21:25, 20:25, 23:25)
Minas Tenis Clube - Brasil Kirin/Campinas 1:3 (26:28, 25:21, 19:25, 21:25)

Wyniki 6. kolejki ligi brazylijskiej:

Sesi-SP - Sao Bernardo Volei 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)
JF Volei - Lebes Gedore Canoas 3:2 (25:20, 23:25, 17:25, 27:25, 15:12)
Volei Brasil Kirin - Bento Volei Isabela 3:0 (25:23, 25:19, 25:23)
Caramuru Volei/Castro - Copel Telecom Maringa Volei 0:3 (19:25, 21:25, 24:26)
Sada Cruzeiro Volei - Minas Tenis Clube 3:1 (25:19, 25:14, 19:25, 25:23)
Funvic Taubate - Montes Claros Volei 1:3 (28:30, 20:25, 25:23, 18:25)

7. Bento Volei Isabela 6 2-4 7:13 6
8. Minas Tenis Clube 6 2-4 9:15 5
9. Copel Telecom Maringa Volei 6 1-5 7:15 4
10. Sao Bernardo Volei 6 1-5 6:17 3
11. Lebes Gedore Canoas 6 0-6 7:18 3
12. Caramuru Volei/Castro 6 0-6 2:18 1

Czy Sada Cruzeiro znajdzie swojego pogromcę w lidze brazylijskiej?