Legionovia - ŁKS Commercecon: doświadczenie górą. Beniaminek przerwał czarną serię

W ramach 9. kolejki rozgrywek Orlen Ligi Legionovia Legionowo podejmowała ŁKS Commercecon Łódź. Łodzianki do zwycięstwa 3:0 poprowadził skuteczny blok oraz większe doświadczenie.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Przed rozpoczęciem konfrontacji oba zespoły miały na koncie po sześć punktów i od miesiąca nie były w stanie wygrać spotkania w Orlen Lidze. Sobotni mecz miał więc być przełomowym dla jednej z ekip.

Początek spotkania był wyrównany, ale już wtedy zarysowywała się przewaga łodzianek. Silnymi punktami w składzie ŁKS-u były Izabela Kowalińska i Katarzyna Sielicka. Były one głównymi autorkami ośmiopunktowego prowadzenia przyjezdnych. Po takim ciosie legionowianki nie zdołały już się podnieść.

W drugim secie gra stała się bardziej zacięta i ciekawsza. Walka toczyła się punkt za punkt, żadna z drużyn nie była w stanie utrzymać przewagi, a na pierwszy plan wysunął się atak. Dwa bloki z rzędu Katariny Osadchuk pozwoliły łodziankom na złapanie oddechu. Robert Strzałkowski poprosił wtedy o czas, lecz na nic się to zdało, ŁKS szybko postawił kropkę nad "i".

Bogumił Sikora

Trzecia odsłona miała podobny przebieg, początek również był wyrównany. Tym razem to legionowianki osiągnęły skromną przewagę, która z czasem wzrosła do sześciu punktów.

Przy serii zagrywek Katarzyny Połeć gospodynie spisywały się bardzo dobrze, lecz rywalki przy serwisach Ewy Kwiatkowskiej radziły sobie równie skutecznie, natychmiastowo doprowadzając do remisu (18:18). Emocjonująca końcówka podła łupem bardziej doświadczonych łodzianek.

Kluczowym elementem był blok. W całym spotkaniu siatkarki ŁKS-u zatrzymały aż 14 ataków rywalek, zaś legionowianki zanotowały zaledwie trzy bloki.

Legionovia Legionowo - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (16:25, 21:25, 22:25)

Legionovia: Grzelak, Mikołajewska, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Adamek (libero) oraz K. Wawrzyniak

ŁKS Commercecon: Kwiatkowska, Osadchuk, Bryda, Sielicka, Muhlsteinova, Kowalińska, Strasz (libero)

Czy wygrana w Legionowie będzie dla ŁKS-u przełomowa?