Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rosjanie też zwlekają z decyzją. Nowego trenera wybiorą dopiero w przyszłym roku

Nie tylko PZPS nieustannie zmienia termin ogłoszenia nazwiska nowego szkoleniowca kadry narodowej. Rosyjscy działacze również trzymają wszystkich w niepewności. W piątek oznajmili, że trener Sbornej zostanie wybrany dopiero w przyszłym roku.
Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Materiały prasowe / FIVB

Początkowo Wszechrosyjska Federacja Siatkarska zapewniała, że najpóźniej w listopadzie poinformuje, kto zastąpi na stanowisku pierwszego szkoleniowca reprezentacji Władimira Alekno. Szef związku Stanisław Szewczenko zapewniał, że w jego szufladzie leży mnóstwo podań od najlepszych trenerów z całego świata, którzy z chęcią poprowadzą Sborną w kolejnym cyklu olimpijskim.

Tymczasem w miarę upływu czasu kolejni potencjalni kandydaci, wykreowani przede wszystkim przez media, wykruszali się jeden po drugim. Julio Velasco przedłużył kontrakt z Argentyną, Philippe Blain skupił się na pracy ze PGE Skra Bełchatów, a Radostin Stojczew rozważa inne propozycje.

Kolejny termin podawany przez rosyjskich działaczy, to był początek grudnia. Potem związek wycofał się z tych zapowiedzi i deklarował, że nowy trener zostanie wybrany w drugiej połowie miesiąca. - Moim zdaniem trenerem rosyjskiej kadry zostanie Rosjanin - mówił Szewczenko. - Kto konkretnie, jeszcze nie wiem, ale będzie to Rosjanin. Wybieramy spośród dwóch kandydatów.

Już niedługo, bo 16 grudnia działacze rosyjscy spotkają się na konferencji sprawozdawczo - wyborczej, podczas której nie będą jednak wybierać trenera, a nowych członków i władze Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki. Jedynym kandydatem na stanowisko prezesa jest obecny szef Stanisław Szewczenko, a w szeregi związku zamierzają również wstąpić siatkarze Siergiej Tietiuchin i Taras Chtiej.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Kadziewicz: Grupa jest trudna i nic samo się nie wygra

Dopiero po zakończeniu zjazdu spotka się Rada Trenerów, która omówi dwie zaproponowane kandydatury do objęcia reprezentacji Rosji. Dlatego o tym, kto zostanie szkoleniowcem Sbornej przekonamy się dopiero w 2017. - Trenerzy męskiej i żeńskiej kadry zostaną wybrani, mniej więcej, w połowie stycznia przyszłego roku - mówi Aleksander Jaremienko, sekretarz generalny rosyjskiego związku.

Kto pierwszy wybierze nowego trenera reprezentacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
rosyjskie media

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×