LM: Zenit Kazań bezlitosny dla rywala. Paris Volley zdemolowany w trzech setach

Siatkarze mistrza Rosji okazali się bezlitośni dla rywala w meczu drugiej kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów. Zenit Kazań rozbił Paris Volley 3:0 w zaledwie 79 minut.

Jacek Pawłowski
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Siatkarze mistrza Rosji w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów pokonali 3:0 Arkas Izmir. W kolejnym spotkaniu podopieczni Władimira Alekny również nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom. Gracze Zenitu Kazań tym razem rozbili Paris Volley, we wszystkich trzech setach szybko obejmując prowadzenie, które następnie konsekwentnie powiększali.

Francuzi na inaugurację zdołali urwać punkt VfB Friedrichshafen, ale w konfrontacji z Zenitem Kazań okazali się całkowicie bezradni. Mimo że na placu gry nie pojawili się Matthew Anderson i Aleksander Butko, gospodarze nie mieli większych problemów z kończeniem akcji. Błyszczeli zwłaszcza Maksim Michaiłow (13/19, 68 proc.) i Wilfredo Leon (8/14, 57 proc.). Ten drugi nie najlepiej radził sobie jednak w przyjęciu serwisu (36 procent).

Zenit Kazań - Paris Volley 3:0 (25:17, 25:15, 25:21)

Zenit: Siwożelez, Leon, Aszczew, Butko, Gutsaljuk, Michaiłow, Salparow (libero) oraz Krotkow, Demakow, Kobzar, Zemczenok, Melnik

Paris VB: Pinheiro, Gergye, Kaba, Sens, Willian, Kreek, Koga (libero) oraz Baranek, Walgenwitz