Developres SkyRes - Tauron MKS: porażka rzeszowianek przed własną publicznością

Zespół z Dąbrowy Górniczej potrzebował zaledwie trzech setów, żeby w ramach 14. kolejki Orlen Ligi pokonać Developres SkyRes Rzeszów.

Katarzyna Smelik
PAP / PAP/ Andrzej Grygiel

Zaledwie jedno "oczko" dzieliło obie drużyny przed środowym spotkaniem 14. kolejki Orlen Ligi. Trudno zatem było wskazać faworyta tego meczu.

Początek pojedynku zapowiadał wyrównaną rywalizację. Do stanu 5:5 gra szła niemal punkt za punkt. Nagły przestój po stronie Developresu SkyRes pozwolił odskoczyć przyjezdnym na kilkupunktowe prowadzenie (5:9). Rzeszowianki nie radziły sobie z wyprowadzeniem skutecznego ataku oraz coraz bardziej słabły w defensywie. Przy stanie 12:22, kiedy wydawać by się mogło, że dąbrowianki gładko poradzą sobie z gospodyniami, siatkarki znad Wisłoka przełamały opór zagłębianek i zaczęły odrabiać straty. Napędzane pomyłkami przyjezdnych znacznie zmniejszyły różnicę (18:22). Końcówka seta należała jednak do ekipy Dąbrowy Górniczej.

Po zmianie stron ekipa z Zagłębia nadal czuła się bardzo swobodnie na boisku. Wypracowana na początku seta przewaga, pozwalała im spokojnie kontynuować grę. Rzeszowianki miały problemy z przyjęciem, a szczelny blok rywalek utrudniał im przedostanie się na drugą stronę siatki. Dwa punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki przez Aleksandrę Sikorską pozwoliły odskoczyć dąbrowiankom na sześć "oczek" (8:14). Nagły zryw i seria bloków gospodyń umożliwiły zbliżyć im się do siatkarek z Dąbrowy Górniczej (15:18). Zagłębianki szybko odpowiedziały jednak na ten atak i pewnie szły po zwycięstwo w kolejnej partii.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z rytmu Tauronu MKS-u. Rozpędzone dąbrowianki już na początku odskoczyły swoim rywalkom na pięciopunktowe prowadzenie (0:5). Czas wzięty przez Jacka Skroka nie pomógł jego podopiecznym, które zdecydowanie nie radziły sobie w defensywie. Dopiero błędy popełniane przez przyjezdne oraz kilka skutecznych ataków pozwoliły dojść rzeszowiankom na jedno "oczko" (12:13). Gospodynie nie wykorzystały jednak swojej szansy. Słaby odbiór oraz szereg pomyłek kolektywu z Rzeszowa sprawił, że w końcówce górą były siatkarki z Dąbrowy Górniczej.