Pałac - Polski Cukier Muszynianka: efekt nowej miotły zadziałał, tie-break dla przyjezdnych

Polski Cukier Muszynianka Muszyna pod wodzą Ryszarda Litwina pokonał na wyjeździe Pałac Bydgoszcz w pięciu setach. MVP została wybrana Dorota Medyńska.

Dominika Pawlik
WP SportoweFakty / Rafał Soboń

Zdecydowanymi faworytkami środowego meczu były gospodynie, które miały okazję do rewanżu. W premierowej kolejce sezonu 2016/2017 zwyciężyły siatkarki z Muszyny 3:1.

Pałac Bydgoszcz nie rozpoczął jednak zbyt dobrze potyczki, dwa bloki na Magdzie Jagodzińskiej pozwoliły Mineralnym na zbudowanie niewielkiej przewagi, która szybko zaczęła się powiększać. Przyjezdne świetnie grały blokiem i nie pozwalały przeciwniczkom nawet pomyśleć o nawiązaniu walki. Wściekły Adam Grabowski próbował coś zmienić w swoim zespole, ale rozpędzone siatkarki z Muszyny pewnie wygrały seta do 9, zupełnie nokautując przeciwniczki.

Role szybko się odwróciły, bydgoszczanki wróciły do swojej gry, do której przyzwyczaiły wszystkich w tym sezonie. Joanna Kuligowska i Ewelina Krzywicka odzyskały skuteczność. Przeciwniczki częściej się myliły, a to wykorzystały Pałacanki i wyrównały stan meczu.

Po 10-minutowej przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdne nie były w stanie powrócić do dyspozycji, którą prezentowały na początku spotkania. Jednak uniemożliwiały im to gospodynie, które nie tylko dobrze grały w ofensywie, ale również siały spustoszenie w polu zagrywki. Wygrały kolejną odsłonę do 11 i wydawało się, że pewnie kroczą ku zwycięstwu za trzy punkty.

Czas pomiędzy setami dobrze wykorzystał Ryszard Litwin, który przejął obowiązki pierwszego trenera po tym, jak z funkcji po wielu latach zrezygnował Bogdan Serwiński. Mineralne znów dobrze radziły sobie we wszystkich elementach, znakomicie zagrywała Marina Cvetanovic. Muszynianka prowadziła 24:15, ale w szaleńczą pogoń rzuciły się bydgoszczanki. Obroniły pięć setboli, ale więcej nie były w stanie i doszło do tie-breaka.

Przyjezdne szybko przejęły inicjatywę w decydującej partii meczu. Choć tuż przed zmianą stron bydgoszczanki doprowadziły do wyrównania. Po tym, jak zablokowana została Małgorzata Śmieszek (9:11), Muszynianka odskoczyła ponownie na dwa punkty. Nie pomógł czas na żądanie trenera Grabowskiego. Atak i zagrywka Kolety Łyszkiewicz zbliżyły gości do zwycięstwa. Przy meczbolu Pałacanki nie przyjęły zagrywki i tak zakończyło się spotkanie.

Pałac Bydgoszcz - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (9:25, 25:19, 25:11, 20:25, 11:15)

Pałac: Jagodzińska, Misiuna, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Pleśnierowicz, Krawulska (libero) oraz Ziółkowska, Fojucik, Maternia

Muszynianka: Savić, Wawrzyniak, Rabka, Wójcik, Sredić, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Łyszkiewicz

MVP: Medyńska (Muszynianka)

Czy Polski Cukier Muszynianka odrodzi się pod wodzą nowego trenera?