Liga francuska: Chaumont nadal liderem

Na szczycie ligi francuskiej bez zmian. Prowadzi Chaumont VB przed Montpellier Volley. Straty z początku sezonu odrabia Stade Poitevin, które awansowało na piątą lokatę.

Anna Bagińska
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Na szczycie tabeli ligi francuskiej niezmiennie pozostaje Chaumont VB. Lider bez większych problemów wygrał z Arago Sete. Ale jak mogło być inaczej, skoro w zwycięskiej ekipie aż czterech zawodników zdobyło przynajmniej dziesięć punktów, a w przeciwnej drużynie dwucyfrowym wynikiem mógł pochwalić się jedynie osamotniony Marien Moreau.

Po plecach niezmiennie depcze liderowi Montpellier. Podopieczni Oliviera Lecat przywieźli z Korsyki trzy punkty, a najlepiej punktującym zawodnikiem nie po raz pierwszy był Jean Patry, który zdobył w sumie 19 oczek. Trzecie w tabeli Tours pokonało w czterech setach Narbonne Volley, czerwoną latarnię ligi.

Niespodzianką można nazwać przegraną Paris Volley z Stade Poitevin. Dziewiętnaście punktów zdobytych przez główną armatę paryżan, Franco Paese, nie wystarczyło do wygranej, skoro po drugiej stronie siatki Nimir Abdel-Aziz zdobył ich aż 26 przy skuteczności 54 proc. Wygrana 3:1 pozwoliła zespołowi z Poitiers wskoczyć na piąte miejsce.

Wyczyn Holendra przebił Hermans Egleskalns, który zdobył w minionej kolejce aż 32 punkty, co przyczyniło się do wygranej Nice Volley-Ball nad Spacer's Toulouse czterech setach. Nadal to jednak atakujący Stade Poitevin pozostaje liderem klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników ligi.