Marco Falaschi: Mam poczucie, że w Częstochowie straciliśmy punkt

W meczu 18. kolejki PlusLigi GKS Katowice pokonał na wyjeździe AZS Częstochowa 3:2. Mimo odniesionego zwycięstwa katowiczanie nie byli zadowoleni ze swojej postawy. - Mam poczucie, że straciliśmy punkt - przyznał rozgrywający Marco Falaschi.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Daria Doległo

GKS Katowice świetnie rozpoczął mecz w Częstochowie. Katowiczanie w pełni dominowali nad miejscowym AZS-em i w pierwszej partii wygrali do 14. Wówczas wydawało się, że GieKSa odniesie łatwe zwycięstwo. Jednak w kolejnych setach goście prezentowali się słabiej i popełniali dużo błędów.

- Pierwszy set zagraliśmy naprawdę dobrze. Funkcjonowało wszystko: zagrywka, blok, obrona. W każdej akcji byliśmy agresywni i to przełożyło się na wysokie zwycięstwo. Rywale byli chyba zaskoczeni naszą postawą - przyznał rozgrywający GKS-u, Marco Falaschi.

Siatkarze AZS-u Częstochowa skrzętnie wykorzystywali błędy rywali i zdołali doprowadzić do tie-breaka. - Pojawiły się błędy w przyjęciu, dwa razy źle zaatakowaliśmy i rywale nas doszli. Taka jest siatkówka. Gospodarze zaczęli grać dobrze zagrywką, my zatraciliśmy naszą pewność i mecz się wyrównał - dodał Falaschi.

Ostatecznie GKS wygrał 3:2, ale goście odczuwali niedosyt. - Mam poczucie, że straciliśmy jeden punkt. Z drugiej strony zdobyliśmy dwa i utrzymaliśmy dziewiąte miejsce w tabeli. To ważne, bo to doda nam pewności przed meczami z Effectorem Kielce i MKS-em Będzin. Przegraliśmy z tymi zespołami w pierwszej rundzie, więc musimy mieć się na baczności - zakończył Falaschi.

Czy GKS Katowice zakończy rozgrywki PlusLigi w czołowej ósemce?