Puchar CEV: łodzianki świetne indywidualnie, jeszcze lepsze drużynowo

Zespół Grot Budowlanych Łódź zdeklasował w środę RC Cannes (3:0) i jest bliżej awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV. Zespołowość drużyny Błażeja Krzyształowicza dała piorunujący efekt.

Marcin Olczyk
Paulina Maj w barwach Budowlanych Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Paulina Maj w barwach Budowlanych Łódź

Choć siatkarki Grot Budowlanych Łódź przed ważnym meczem z wicemistrzem Francji miały tylko dwa dni odpoczynku (w weekend rywalizowały w final four Pucharu Polski), a ich rywalki cztery, to jednak gospodynie środowego starcia sprawiały wrażenie dużo bardziej wypoczętych. Od początku meczu potrafiły narzucić przyjezdnym swój styl gry.

Duży w tym udział znakomitej gry blokiem. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza w całym meczu zdobyły tym elementem 11 oczek, podczas gdy rywalki zaledwie jeden. To właśnie znakomite bloki Heike Beier w drugiej partii pozwoliły łodziankom odwrócić losy przegranego wydawałoby się seta i odebrać nadzieję przyjezdnym.

Niemka była bohaterką nie tylko drugiej odsłony, ale i całego meczu. Była tego dnia niemal niezawodna w ataku. Z 20 prób pomyślnie skończyła 12, ale popełniła zaledwie jeden błąd, a zablokować nie pozwoliła się ani razu. Mecz skończyła z 16 punktami na koncie, co było najlepszym tego dnia wynikiem, a rywalki nękała również zagrywką.

Oprócz gry blokiem to właśnie postawa w ofensywie była najmocniejszą stroną łodzianek w meczu z RC Cannes. Siatkarki z miasta włókniarzy rzadko zwalniały rękę, a trudniejszy moment w ofensywie miały tylko w połowie drugiego seta. W niesamowity sposób zdołały jednak odrobić pięć punktów straty (17:22) i wygrać kluczową dla całego spotkania część gry.

Najlepszą zawodniczką w ekipie przyjezdnych była w środę Gergana Dimitrowa, która atakami z lewego skrzydła długo uprzykrzała grę łodziankom. Kiedy jednak blok Grot Budowlanych znalazł na nią sposób, z minuty na minutę jej rola w grze malała. Mecz skończyła jednak z 11 oczkami na koncie - jako jedyna siatkarka RC Cannes zanotowała w Atlas Arenie dwucyfrowy dorobek punktowy.