Liga Mistrzyń: komplet punktów Volero Zurych

Volero Zurych nie dało się zaskoczyć i w 4. kolejce Ligi Mistrzyń pokonało przed własną publicznością CS Volei Alba Blaj w stosunku 3:0.

Dominika Pawlik
siatkarki Volero Zurych Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Volero Zurych
Tylko w pierwszej partii CS Volei Alba Blaj starał się dotrzymać kroku przeciwnikowi. Jednak po drugiej przerwie technicznej siatkarki z Zurychu odskoczyły i wygrały pewnie pierwszą odsłonę.

Kolejne sety przebiegły już całkowicie pod dyktando Volero. Największą bolączką ekipy z Rumunii był atak, siatkarki nie były w stanie skutecznie przebijać się przez blok przeciwniczek. Aż 16 razy w trzech setach ich próby były zatrzymywane. Czterokrotnie na blok nabiła się Samara Rodrigues de Almeida.

Tradycyjnie po stronie Volero najlepiej punktującą siatkarką była Olesia Rychliuk, zdobywczyni 15 "oczek", o punkt mniej zanotowała Kenia Carcaces Opon, natomiast sześciokrotnie rywalki na siatce powstrzymywała Foluke Akinradewo.

Polskim akcentem w tym meczu była Agnieszka Michlic, która była pierwszym sędzią spotkania.

Volero Zurych - CS Volei Alba Blaj 3:0 (25:17, 25:18, 25:17)

Volero: Almeida de Sousa Alves, Rabadziewa, Rychliuk, Carcaces Opon, Orłowa, Akinradewo, Popović (libero)

Alba: Salaoru, Ninković, Rodrigues de Almeida, Antonijević, Markewicz, Onyejekwe, Vujović (libero) oraz Djurić, Lazić