Enea PTPS - KSZO Ostrowiec: wzloty, upadki i niespodzianka ostrowianek

Siatkarki KSZO Ostrowiec pokonały 3:2 z Eneę PTPS Piła w 19. kolejce Orlen Ligi. Drużyny wygrywały sety na przemian aż do zażartego tie-breaka.

WP SportoweFakty / Rafał Soboń
Od początku spotkania gra obu drużyn falowała. W pierwszym secie Enea PTPS Piła wykorzystał znajomość własnej hali i potwierdzał opinię faworyta. Zdobył pierwszy punkt i prowadził cały czas do stanu 25:20. Po asie serwisowym Joanny Kapturskiej przyjezdne były "oczko" za pilankami, ale tylko zmobilizowały drużynę Jacka Pasińskiego, która ustawiła się szczelnie w przyjęciu i ponownie uciekła.

Długie prowadzenie rozluźniło pilanki. Przy wyniku 2:2 w drugiej partii w pole serwisowe weszła Paulina Stroiwąs i wówczas KSZO Ostrowiec zdobyło siedem punktów. Najwyższa przewaga przyjezdnych to 14:4. Nie w pełni bezpiecznie, ale dotarły z zaliczką do końca seta. Przed zejściem na przerwę drużyny remisowały 1:1 w setach.

Na tym etapie najlepiej punktującą siatkarką była Roksana Brzóska, która w dwóch setach zdobyła 13 "oczek". Najwięcej atakiem, a ponadto zaznaczyła swoją obecność przy siatce trzema blokami. Na nią liczyło KSZO Ostrowiec w trzecim secie. Początkowo walka była zażarta.

Decydująca była ucieczka PTPS-u od wyniku 7:6 do 13:7. W tym czasie Dariusz Parkitny zażądał dwóch przerw. KSZO zaczęło gonić po drugiej, ostrzejszej rozmowie z trenerem. Na dogonienie faworyta było już za późno, a uskrzydlone pilanki zakończyły seta trzema skutecznymi akcjami z rzędu.

Na kolejny zwrot akcji nie trzeba było czekać. KSZO Ostrowiec rozpoczęło czwartą rundę od zdobycia sześciu punktów i można było szykować się na tie-breaka. Pierwszą długą serię zagrywek zaprezentowała Ewelina Polak, a drugą Dorota Ściurka. Pilanki nie radziły sobie w przyjęciu, a w konsekwencji w innych elementach. Było 14:1, 17:3, a na koniec seta 25:11. Nokaut.

Tie-break był najbardziej zażartym fragmentem spotkania. Przeważał Enea PTPS Piła, ale na finiszu stracił pięć punktów z rzędu od stanu 13:10 i nie zrealizował planu, jakim było wyrównanie bilansu starć z KSZO Ostrowiec. Ponadto stracił cząstkę zaliczki nad rywalkami w tabeli.

Enea PTPS Piła - KSZO Ostrowiec SA 2:3 (25:20, 21:25, 25:19, 11:25, 13:15)

PTPS: Szubert, Kwiatkowska, Baran, Ogoms, Dumancić, Babicz, Kucińska (libero) oraz Urban, Kucharska, Piśla (libero)

KSZO: Polak, Brzóska, Ściurka, Stroiwąs, Soter, Kapturska, Pauliukouskaya (libero) oraz Szałankiewicz, Szpak, Jocić, Piotrowska, Coik (libero)