Pałac - Developres SkyRes: drużyna Micelliego w gazie. 10. wygrana z Pałacem

Siarkarki Developresu SkyRes Rzeszów potwierdziły wysoką formę. W 19. kolejce Orlen Ligi wygrały 3:1 w hali Pałacu Bydgoszcz. To była ich 10. w historii wygrana z tym przeciwnikiem.

WP SportoweFakty / Daria Doległo
Developres SkyRes Rzeszów ma dwie lokaty, ale aż 12 punktów przewagi nad Pałacem Bydgoszcz w tabeli Orlen Ligi. Pod wodzą Lorenzo Micelliego zbiera dobre recenzje i chciał je ekspresowo potwierdzić. Prowadził niemal od początku meczu i stopniowo powiększał swoją zaliczkę.

Po asie serwisowym Karoliny Szczygieł przyjezdne prowadziły 14:10 i trener Pałacu próbował ratować sytuację w przerwie na żądanie. Po niej drużyna z Bydgoszczy zdobyła dwa punkty i już była o włos od wyrównania, gdy ponownie, już na dobre uciekł Developres. Seta wygrał 25:17. Najlepiej w drużynie z Podkarpacia punktowała Kremena Kamenova. Po meczu dostała statuetkę MVP.

Developres SkyRes Rzeszów nie był w poprzednich sezonach potentatem, ale z Pałacem radził sobie dobrze. Z dwunastu spotkań wygrał dziewięć, a dał się pokonać trzykrotnie. W drugim secie tak gładko mu nie szło, a trener Micelli nawet zawołał podopieczne na rozmowę. Niewiele później Ewelina Krzywicka zaatakowała w taśmę, a Magda Jagodzińska popełniła błąd w przyjęciu. Pałac stracił rywalki z oczy na własne życzenie mimo dobrego startu. Od stanu 12:12 rzeszowianki zdobyły cztery punkty, a nabrany rozpęd pomógł im wygrać partię 25:18.

Pałac stracił margines błędu. Musiał atakować, jeżeli marzył o zapunktowaniu. Tak zrobił po przerwie. To bydgoszczanki prowadziły 6:2, a następnie 9:5. W obu przypadkach zaliczka rosła po atakach Natalii Misiuny, której ufała Marlena Pleśnierowicz. Mocno pomagała Natalia Krawulska. Na dodatek Pałac zaczął blokować i w jego sidła wpadła nawet Adela Helić. Na koniec poirytowana Serbka zepsuła zagrywkę, a Pałac wygrał seta kontaktowego 25:21.

Początek czwartej partii to powrót do tego, co dobre w grze Developresu i złe w działaniach Pałacu. Gospodynie jeszcze wyrównały na 7:7, blokując omylną Helić, ale to było ich ostatnie słowo w tym widowisku. Od stanu 11:10 Developres zdobył punktów pięć, a Pałac jeden. W ten sposób pognał do przodu po komplet punktów.

Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (17:25, 18:25, 25:21, 18:25)

Pałac: Pleśnierowicz, Krawulska, Krzywicka, Misiuna, Śmieszek, Jagodzińska, Nowakowska (libero) oraz Ziółkowska, Bałdyga, Dąbrowska, Kuligowska (libero)

Developres: Kaczmar, Kamenowa, Kaczorowska, Hawryła, Żabińska, Helić, Borek (libero) oraz Szczygieł, Mróz

MVP: Kremena Kamenova (Developres)