Włochy: Skorupa lepsza w meczu na szczycie, dobry powrót Witkowskiej

Imoco Volley Conegliano wciąż prowadzi w tabeli Serie A dzięki wygranej nad Pomi Casalmaggiore. W innych meczach włoskiej ekstraklasy nie brakowało ciekawej walki.

Michał Kaczmarczyk
Berenika Tomsia Materiały prasowe / Serie A / Na zdjęciu: Berenika Tomsia

Po meczu Imoco z Pomi spodziewano się wiele, ale hit 16. kolejki włoskiej ligi raczej zawiódł (czego nie można powiedzieć o kibicach, którzy stawili się w Pala Verde w liczbie ponad 5 tysięcy). Większość zawodniczek miała poważne problemy z kończącym atakiem, a poważniejszych emocji dostarczyła jedynie początkowa partia, wygrana przez gospodarzy. Po drugim secie, w którym goście z Casalmaggiore wyrównali stan meczu, na parkiecie zaczęły dominować Pantery z Conegliano i końcowy wynik był formalnością. Katarzyna Skorupa (7 punktów, w tym 3 bloki i 2 asy serwisowe), pozbawiona wsparcia wciąż wykluczonej z gry Samanthy Bricio, po raz kolejny ochoczo korzystała z holenderskiej środkowej Robin De Kruijf, a ta odwdzięczyła się aż 18 punktami.

Walczący o wydostanie się z dołów tabeli zespół Metalleghe Montichiari pokazał hart ducha, odwracając losy spotkania z Liu-Jo Nordmeccanicą Modena i doprowadzając do piątego seta, ostatecznie przegranego. Tego spotkania z pewnością nie zapamięta dobrze Zuzanna Efimienko, która w połowie pierwszego seta źle upadła na parkiet i musiała opuścić boisko na rzecz Giuditty Lualdi. Według pierwszych raportów, polska środkowa podkręciła kostkę i na razie nie wiadomo, czy czeka ją dłuższa przerwa w grze.

Zadowolona z siebie mogła być Agata Witkowska, która po okresie coraz rzadszych występów w podstawowym składzie Motyli z Busto Arsizio w końcu pokazała się w pełnym wymiarze spotkania. Polka nie zawiodła (83 procent odbioru pozytywnego i 33 perfekcyjnego, 1 błąd na 12 przyjęć), a jej ekipa pokonała bez straty seta Foppapedretti Bergamo, wciąż zmagające się z brakiem Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Berenika Tomsia mogła cieszyć się z punktu urwanego Savino Del Bene Scandicci, w szeregach którego błyszczała Portorykanka Aurea Cruz (18 pkt.). Jej Saguella Team Monza rozegrała niezłe spotkanie, ale z seta na set słabła w ataku, czego doświadczyła sama polska atakująca. Tomsia skończyła mecz z dorobkiem 19 punktów (38 proc. skuteczności, 1 blok), natomiast w ostatnim secie wyraźnie zabrakło jej pewnej ręki do sprawienia niespodzianki.

Wyniki 16. kolejki Serie A kobiet:

Imoco Volley Conegliano - Pomi Casalmaggiore  3:1 (26:24, 17:25, 25:19, 25:21)

Metalleghe Montichiari - Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena 2:3 ( 23:25, 26:28 25:23, 25:21, 12:15)

Il Bisonte Firenze - Igor Gorgonzola Novara 3:2 (19:25, 25:20, 15:25, 25:19, 19:17)

Saguella Team Monza - Savino Del Bene Scandicci 2:3 (21:25, 25:20, 23:25, 25:18, 12:15)

Unet Yamamay Busto Arsizio - Foppapedretti Bergamo 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

Club Italia Crai - Sudtirol Bolzano 1:3 (25:27, 25:21, 13:25, 15:25)