Puchar CEV: będzie włoski ćwierćfinał

W walce o siatkarski Puchar CEV pozostało już tylko osiem ekip. Z rozgrywkami na etapie 1/8 finału pożegnały się m.in. PAOK Saloniki czy Vojvodina Novy Sad.

Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

W komplecie w ćwierćfinale zameldowały się kluby z Włoch. LPR Piacenza po raz drugi pokonała Vojvodinę Nowy Sad, zaś Diatec Trentino wyeliminował VaLePę Sastamala, ale po czterosetowym boju. W pierwszej partii lepsza była ekipa z Finlandii, a drugą ekipa z Serie A wygrała, ale dopiero po grze na przewagi.

Do półfinału awansuje jednak tylko jeden klub z Italii, bowiem drużyny z Piacenzy i Trydentu trafiły na siebie w ćwierćfinale.

Jedna z ośmiu par do rozstrzygnięcia potrzebowała złotego seta. Szwajcarski Volley Amriswil wygrał z GFC Ajaccio 3:1, a ponieważ pierwsze spotkanie przegrała dokładnie w takim samym stosunku. W najważniejszej partii dwumeczu lepsi już byli siatkarze z Korsyki.

Wyniki rewanżów 1/8 finału Pucharu CEV:

Cez Karlovarsko* - Gazprom-Jugra Surgut 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)
Tours VB* - PAOK Saloniki 3:1 (25:19, 20:25, 25:19, 25:19)
Lindemans Aalst* - Arago de Sete 3:0 (25:19, 25:22, 25:20)
Crvena Zvezda Belgrad - United Volleys Rheinmain* 0:3 (23:25, 21:25, 19:25)
Fenerbahce Grundig Stambuł* - Lewski Sofia 3:0 (25:12, 25:20, 25:23)
Volley Amriswil - GFC Ajaccio* 3:1 (25:20, 16:25, 25:22, 25:17) Złoty set: 12:15
Vojvodina Nowy Sad - LPR Piacenza* 0:3 (19:25, 23:25, 22:25)
Diatec Trentino* - VaLePa Sastamala 3:1 (22:25, 30:28, 25:12, 25:20)

* - gwiazdką zaznaczono drużyny, które awansowały do 1/4 finału

Pary 1/4 finału:

Cez Karlovarsko - Tours VB
United Volleys Rheinmain - Lindemans Aalst
Fenerbahce Grundig Stambuł - GFC Ajaccio
LPR Piacenza - Diatec Trentino

Pierwsze mecze odbędą się w dniach 28 lutego - 2 marca, zaś rewanże dwa tygodnie później.