Liga Mistrzyń: awans Dynama Moskwa po zwycięstwie na szczycie

Siatkarki Dynama Moskwa wygrały 3:2 z Volero Zurych pojedynek na szczycie grupy B i zagrają w fazie pucharowej Ligi Mistrzyń. Również pokonana drużyna ma dużą szansę na awans.

Materiały prasowe / CEV
Bronią Dynama Moskwa w pierwszym secie były ataki ze skrzydeł. Wystawy były kierowane praktycznie tylko tam, a Jana Szczerbań i Bethania De la Cruz de Pena kończyły skutecznym atakiem 60 procent akcji. Swoje dołożyła Natalia Gonczarowa i Dynamo konsekwentnie zbliżało się do zwycięstwa. Na pierwszej przerwie technicznej miało trzy punkty zaliczki, na drugiej cztery, a na finiszu sześć.

Druga partia całkiem inna. Prowadziło od początku do końca Volero, a ozdobą była akcja, kiedy Szwajcarki wykopały piłkę spod siatki ze strony rywalek, po czym umieściły w polu cieszących się Rosjanek. Ponadto ze swoich zadań wywiązywała się atakująca Olesia Rychliuk (23 punkty).

Walka o wygranie meczu i rywalizacji w grupie B była zażarta. W tym meczu nie było dużych przewag, momentów rozluźnienia. Volero wygrało trzeciego seta 25:20 dzięki świetnemu finiszowi. Wspomniana Rychliuk dostała wsparcie w ataku od Kenii Carcaces Opon (32 punkty).

Trener Dynama zaczął się irytować, siatkarki miały wypisaną na twarzach niepewność, ale mimo to doprowadziły do tie-breaka, w którym wyładowały swoją złość na Volero. Rosjanki wygrały decydującą rundę 15:12 i zakończyły mecz po ponad 150 minutach walki.

Piąta wygrana dała drużynie ze stolicy Rosji wejście do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. Volero toczy jeszcze korespondencyjny pojedynek o awans z drugiego miejsca.

Dynamo Moskwa - Volero Zurych 3:2 (25:19, 22:25, 20:25, 25:20, 15:12)

Dynamo: Kosianenko, Szczerbań, De la Cruz De Pena, Fetisowa, Poljak, Gonczarowa, Małowa (libero) oraz Wetrowa

Volero: Almeida De Sousa Alves, Rabadzijewa, Carcaces Opon, Orłowa, Akinradewo, Rychliuk, Popović (libero) oraz Zivković, Mammadowa, Karadayi (libero)