ZAKSA - BBTS: pewne zwycięstwo kędzierzynian

W 26. kolejce PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonała BBTS Bielsko-Biała 3:0. MVP spotkania wybrany został Sam Deroo.

Anna Kardas
Anna Kardas
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Karina Stańczyc / ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W poprzedniej serii rozgrywek kędzierzynianie mierzyli się z AZS-em Częstochowa, pewnie pokonując rywali 3:0. Bielszczanie natomiast 1:3 ulegli MKS-owi Będzin.

Mecz w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczął się od wyrównanej walki, a rozgrywający obu drużyn, dużo grali środkiem. Natomiast ze skutecznością w ataku mieli kłopoty Paweł Gryc i Dawid Konarski. Przy stanie 19:19 wciąż ciężko było wskazać faworyta tego meczu. Ale nie od dziś wiadomo, że na kłopoty Łukasz Wiśniewski - wyprowadzenie trzypunktowej przewagi to głównie zasługa właśnie tego gracza. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem 25:22.

Druga odsłona rozpoczęła się prowadzenia mistrzów Polski 6:0, którzy grali jak nakręceni. Bielszczanie natomiast popełniali sporo błędów w ataku. Popis środkowych w tym meczu, kontynuował Mateusz Bieniek, na którego rywale nie potrafili znaleźć recepty. Egzekutorem bielszczan był w tej odsłonie Dominik Witczak, który skuteczną zagrywką oraz atomowymi uderzeniami zakończył seta na 25:9.

Trzecia partia, podobnie, jak pierwsza była od początku bardzo wyrównana. Wysoką skutecznością popisywał się także Sam Deroo. Ponownie w ataku mylił się Gryc i w połowie odsłony ZAKSA prowadziła 14:12. Bronili się jeszcze środkowi BBTS-u, ale na próżno. Belgijski przyjmujący nie zwalniał tempa, a pomyłka Kamila Kwasowskiego ustaliła wynik seta na 25:20. Dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle było to 23 zwycięstwo w PlusLidze.