Oficjalnie: Włoszki z nowym selekcjonerem

Davide Mazzanti, trener Imoco Volley Conegliano z Katarzyną Skorupą w składzie, podpisał czteroletni kontrakt z włoską federacją. Włoch ma poprowadzić Azzurre do sukcesu na turnieju olimpijskim w Tokio.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
PAP

Jak komentują niektóre włoskie dzienniki, doszło do "opóżnionej nominacji". Davide Mazzanti już cztery lata temu miał objąć schedę po Massimo Barbolinim, ale FIPAV postawiła na Marco Mencarelliego, a następnie na Marco Bonittę, który odchodził w niesławie po słabym występie Włoszek w Rio de Janeiro. Podobno jedną z przyczyn pomijania Mazzantiego przez włoską federację był jego związek z Sereną Ortolani, występującą pod okiem męża w Imoco Volley Conegliano. - Mamy jasne zasady. W hali nie jesteśmy małżeństwem, w domu nie rozmawiamy o siatkówce - tłumaczył 41-latek swoim krytykom. Poza tym para może poszczycić się trzema wspólnymi tytułami mistrza Włoch, z czego dwa ostatnie przypadają na ostatnie sezony spędzone w Pomi Casalmaggiore i Imoco Volley Conegliano.

To właśnie najnowsze ligowe sukcesy Mazzantiego (w tym niedawny triumf w Pucharze Włoch) sprawiły, że nowy prezes włoskiej federacji Bruno Cattaneo postanowił dać szansę swojemu rodakowi i potwierdzić nieoficjalne doniesienia z grudnia zeszłego roku. - To fachowiec wysokiej klasy. Pracował od początku swojej kariery bardzo ciężko i potwierdził swoją jakość osiąganymi rezultatami i sukcesami w lidze. W naszej kadrze narodowej przewodzi teraz grupa młodych siatkarek o wielkich możliwościach i zależało nam na osobie, która dobrze ją zna z czasów wspólnej pracy w młodszych reprezentacjach - mówił prezes Cattaneo, odwołując się do asystentury Mazzantiego w żeńskiej reprezentacji (2005-2009).

Najważniejszym celem nowego selekcjonera włoskiej drużyny narodowej będzie sukces na igrzyskach w Tokio, natomiast po drodze do nich Mazzanti będzie musiał udowodnić siłę swojej ekipy choćby na tegorocznych mistrzostwach Europy w Gruzji i Azerbejdżanie (Włoszki trafiły do grupy B turnieju z Gruzją, Chorwacją i Białorusią). Azzurre będą walczyły o jak najwyższe miejsce na rozgrywanym za rok mundialu w Japonii; w 2014 roku, jako gospodarz tych rozgrywek, zajęły czwarte miejsce.

ZOBACZ WIDEO Piękna bramka z meczu kobiet. Zawodniczka huknęła jak Messi!
Czy nowy trener Włoszek poprowadzi je do sukcesu na mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×