Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rekord frekwencji w Sopocie. Ponad 9 tysięcy widzów na meczu Atom Trefl - Polski Cukier Muszynianka

Mecz Atomu Trefla Sopot z Polskim Cukrem Muszynianką oglądała najliczniejsza publiczność w historii żeńskich klubowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. W Ergo Arenie zgromadziło się aż 9 137 kibiców!
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ergo Arena WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Ergo Arena

Sopocki klub tym samym poprawił własny rekord 8 558 widzów, ustanowiony podczas ubiegłorocznego finału Orlen Ligi.

O tym, że podczas meczu Atomu Trefla z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna będzie bity rekord frekwencji, wiadomo było już od dłuższego czasu. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Trefl Pomorze ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim na to spotkanie dotrzeć miały tysiące uczniów pomorskich szkół, którzy uczą się na co dzień języka kaszubskiego. Ich udział w spotkaniu ekip z Sopotu i Muszyny był zwieńczeniem konkursu plastycznego "Aktywne Kaszuby", którego laureaci nagradzani byli w przerwach siatkarskiego starcia.

Z dnia na dzień liczba grup chętnych na udział w tym widowisku rosła i ostatecznie zamiast spodziewanych 4 000 dzieci, do Ergo Areny zawitało aż 6 0088 uczniów ze 137 kaszubskich szkół! Ich grono uzupełnili oczywiście fani, którzy od lat wspierają sopocki zespół. Wspólnie stworzyli oni na trybunach znakomitą atmosferę i ustanowili nieosiągalny dla innych wynik - 9 137 widzów na meczu siatkówki żeńskiej w Polsce.

- Jesteśmy wdzięczni każdemu kibicowi, który w poniedziałek pojawił się na trybunach. Na szczególne podziękowania zasługują oczywiście organizacje odpowiedzialne za to, że na mecz mogło dotrzeć aż tak wielu młodych Kaszubów - Stowarzyszenie Trefl Pomorze i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Dziękujemy także dyrektorom i nauczycielom każdej ze 137 szkół, których uczniowie dziś zagościli na trybunach. Wielu z nich w poniedziałkowe popołudnie po raz pierwszy pojawiło się na meczu siatkówki. Jesteśmy przekonani, że wyniosą z Ergo Areny znakomite wspomnienia i jeszcze nie raz zagoszczą na naszym spotkaniu. Mamy jednak nadzieję, że z jednej strony zarazimy uczniów sportową pasją, a z drugiej pokażemy całej siatkarskiej publiczności w Polsce, jak piękną częścią Pomorza są Kaszuby. Na to wyjątkowe poniedziałkowe wydarzenie przygotowaliśmy wiele zabaw i animacji po kaszubsku i o Kaszubach - powiedział Marek Wierzbicki, prezes sopockiego klubu.

Remontady nie było. Sensacyjna porażka Barcelony [ZDJĘCIA ELEVEN]

Atom Trefl Sopot pobił rekord wszech czasów Orlen Ligi, ustanowiony przed rokiem w Ergo Arenie podczas finałowego starcia Atomówek z Chemikiem Police. Wtedy sopociankom kibicowało 8 558 widzów, w dużym stopniu również pochodzących z kaszubskich szkół. Tamten rezultat z kolei strącił z pierwszego miejsca siedmiotysięczną publiczność, która w marcu 2012 roku śledziła mecz… Atomu Trefla z Muszynianką.

Po drugim secie poniedziałkowego starcia ustanowiono jeszcze jeden rekord. W długiej przerwie spotkania w hali na granicy Sopotu i Gdańska fani zrobili niesamowity hałas, sprawiając, że ERGO ARENA stała się najgłośniejszą siatkarską halą w Polsce! Przy współpracy z trójmiejskim studiem gier RabbitGames sopocki klub zmierzył, iż poziom natężenia dźwięku osiągnął 115 dB, co jest porównywalne z hałasem emitowanym przez silnik samolotowy.

Czy Atom Trefl Sopot utrzyma się w Orlen Lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×