Atom Trefl - Polski Cukier Muszynianka: sopocianki bliżej 9. miejsca

W rozegranym w Sopocie pierwszym spotkaniu o 9. miejsce Orlen Ligi miejscowy Atom Trefl pokonał Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:2. MVP meczu wybrano Monikę Fedusio.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Grzesiek Jędrzejewski

Był to ostatni w tym sezonie mecz w Sopocie. Siatkarki miejscowego Atomu Trefla w poprzednim pojedynku pokonały Chemik Police (3:2) i zapewniły sobie prawo gry o dziewiątą pozycję w Orlen Lidze. Rywalem młodego zespołu znad morza był Polski Cukier Muszynianka Muszyna. Ekipa, która walczyć miała o zdecydowanie wyższe cele, ale przetrzebiona kontuzjami musiała spisać sezon na straty.

Pierwszą partię wysoko wygrały gospodynie, które nie miały w swoich szeregach słabych punktów. Już seria sześciu z rzędu zdobytych punktów na początku inauguracyjnej partii ustawiło tę partię. Muszynianki starały się niwelować straty, ale zamiast odrabiać dystans, to traciły kolejne punkty. Kluczem do wysokiej wygranej było dobre przyjęcie.

W drugiej odsłonie to zespół gości zdecydowanie lepiej spisywał się w przyjęciu, dzięki czemu rozgrywająca Dorota Wilk miała ułatwione zadanie. Gra była wyrównana do stanu 10:10, a następnie to Mineralne zaliczyły punktową serię. Sopocianki nie zdołały odrobić tych strat i choć lepiej grały w bloku, to w ofensywie były znacznie mniej skuteczne.

Po powrocie z dziesięciominutowej przerwy to sopocianki ruszyły do ataków i błyskawicznie wywalczyła kilka "oczek" przewagi. Przy stanie 8:3 dla gospodyń o czas poprosił trener Ryszard Litwin i wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, po chwili było już 10:9 dla Mineralnych. Atutem gości była wysoka skuteczność w ataku. W trzeciej partii wyniosła ona aż 58 proc.

Sopocianki były postawione pod ścianą i jeśli chciały godnie pożegnać się z własnymi kibicami, to nie mogły sobie pozwolić na wpadki. W czwartym secie gospodynie starały się robić wszystko, by doprowadzić do tie-breaka. Atom Trefl w tej partii popełnił tylko jeden własny błąd i dzięki temu odniósł wygraną. Decydujący set też padł łupem gospodyń, które kontynuowały swoją dobrą grę i to one są bliżej zajęcia dziewiątego miejsca. W rewanżu muszą jednak odnieść zwycięstwo, by uniknąć rozgrywania złotego seta.