KSZO Ostrowiec Św.- Legionowia Legionowo: gospodynie pod ścianą, ale nie bez szans

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. czeka w sobotę bardzo trudne zadanie. Do hutniczego miasta przyjeżdża bowiem ekipa Legionovii Legionowo, która walczy z hutniczkami o 13. miejsce w Orlen Lidze.

Anna Soboń
Anna Soboń
WP SportoweFakty / Rafał Soboń

Drużyna gości jest w o tyle lepszej sytuacji, że pierwszy mecz fazy play off rozstrzygnęła na swoją korzyść. Ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego na trudnym terenie rywalek udało się ugrać tylko seta i chcąc myśleć o pozostanie w gronie zespołów Orlen Ligi podopieczne trenera Dariusza Parkitnego muszą wygrać za trzy punkty. Wtedy rozegrany zostanie złoty set, który wyłoni lepszy zespół. Przegranego czeka jeszcze przynajmniej trzy mecze ostatniej szansy z pierwszym zespołem z I ligi.

Legionovia Legionowo i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w fazie zasadniczej spotkały się dwa razy. Za każdym razem wygrywała ta ekipa, która była gospodarzem, a spotkania kończyły się po pięciu setach.

Jeśli chodzi o sytuacje kadrową gospodyń, to wszystko wskazuje na to, że poza Aleksandrą Jocić, która nabawiła się urazu mięśni brzucha na treningu, wszystkie siatkarki KSZO są zdrowe i do dyspozycji szkoleniowca.

- Zespół trenuje solidnie z dużą nadzieją na sukces. Musimy zrobić wszystko, by wykorzystać swoją hale. Wszystko oczywiście w naszych rękach i chłodnych głowach. Z naszej strony obiecujemy, że zrobimy co w naszej mocy żeby się udało spełnić swoje i kibiców marzenia. Liczymy na mocny doping i wiarę w zwycięstwo - skomentował przed meczem trener Parkitny.

W zespole sobotnich gości występują dwie siatkarki, które jeszcze nie tak dawno związane były z ostrowieckim klubem. Mowa o przyjmującej Klaudii Grzelak i libero Annir Korabiec. Obie z pewnością zrobią wszystko, by jak najlepiej zaprezentować się przed publicznością z hutniczego miasta i aby to ich drużyna wyjechała z Ostrowca Świętokrzyskiego jako zwycięzca.

Przed ostrowczankami zatem trudne zadanie, jednak z pewnością nie położą się na parkiecie i będą walczyły o każdą piłkę, by dostarczyć swoim kibicom jak najwięcej emocji. Pomarańczowo-czarne nie raz już pokazywały, że nawet z wyżej notowanym rywalem czy też pod ścianą, są w stanie powalczyć o jak najlepszy wynik. Tego właśnie spodziewają się kibice w hutniczym mieście, którzy zrobią wszystko, by wspomóc dopingiem swoje ulubienice.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Legionovia Legionowo / sobota, 8.04.2017 r. , godz. 17:00

Która drużyna wygra rywalizację o 13. miejsce w Orlen Lidze?