I liga: wielkie emocje w finale. Będzie piąty mecz

Pojedynki Aluron Warty Zawiercie ze Ślepskiem Suwałki dostarczają nam wielu emocji. Do rozstrzygnięcia wielkiego finału potrzebny będzie piąty mecz.

Jakub Artych
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
W weekend odbyły się dwa kolejne mecze finału I ligi. W trzecim spotkaniu lepsi okazali się siatkarze Aluron Warty Zawiercie, którzy pokonali Ślepsk Suwałki 3:0. Najbardziej zacięty był z pewnością trzeci set, gdzie o zwycięstwie decydowała gra na przewagi (35:33). Sytuacja na boisku zmieniała się wówczas jak w kalejdoskopie, jednak to podopieczni Dominika Kwapisiewicza wyszli z opresji obronną ręką.

Niedzielny pojedynek był jeszcze bardziej wyrównany. Goście z Suwałki rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, miażdżąc rywali w pierwszym i drugim secie. W kolejnej odsłonie do głosu doszła Warta, jednak kilkanaście minut później stroną dominującą ponownie był Ślepsk. Dzięki wygranej zwycięzca rundy zasadniczej wyrównał stan rywalizacji.

O mistrzostwie I ligi rozstrzygnie piąte spotkanie w Suwałkach, który odbędzie się 13 kwietnia.

Sobota: Aluron Warta Zawiercie - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:21, 25:14, 35:33)

Warta: Macionczyk, Długosz, Żuk, Swodczyk, Kaczorowski, Dzierżanowski, Ogórek (libero) oraz Popik, Sobolewski, Warda i Filipowicz (libero)

Ślepsk: Lipiński, Lesiuk, Rudzewicz, Rawiak, Winnik, Szaniawski, Andrzejewski (libero) oraz Skrzypkowski, Tomczak, Linda i Hunek

Niedziela: Aluron Warta Zawiercie - Ślepsk Suwałki 1:3 (18:25, 14:25, 25:21, 22:25)

Warta: Macionczyk, Żuk, Swodczyk, Kaczorowski, Długosz , Warda, Ogórek (libero) oraz Gutkowski, Sobolewski, Popik, Lewandowski i Filipowicz (libero)

Ślepsk: Lipińsk, Skrzypkowski, Hunek, Rudzewicz, Rawiak, Winnik, Andrzejwski (libero) oraz Linda, Tomczak, Lesiuk i Szaniawski

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:2