LM: Dynamo Moskwa za burtą, Berlin Recycling Volleys z awansem do Final Four

W spotkaniu rewanżowym 1/3 finału Ligi Mistrzów 2016/2017, niemiecki zespół Berlin Recycling Volleys ponownie pokonał rosyjskie Dynamo Moskwa (3:2) i zameldował się w turnieju finałowym.

Tomasz Rosiński
siatkarze Berlin Recycling Volleys Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Berlin Recycling Volleys
Pierwsze starcie obydwu ekip dostarczyło kibicom sporą dawkę emocji i zakończyło się zwycięstwem berlińczyków po tie-breaku. W środę Dynamo chciało się zrewanżować rywalom za tamtą porażkę, lecz siatkarze BRV pragnęli ponownie postawić rosyjskiej drużynie trudne warunki gry, co im się udało.

Od samego początku na boisku trwała zażarta walka, a I set zakończył się po długiej grze na przewagi triumfem berlińczyków 37:35.

Wydawało się, że wicemistrzowie Rosji otrząsnęli się po przegranej w inauguracyjnej partii, gdyż kolejne dwie odsłony przechylili na swoją korzyść (25:22, 25:21).

Jednakże ostatnie słowo należało do podopiecznych Roberto Serniottiego, którzy najpierw doprowadzili do piątego seta, by w końcowym rozrachunku wygrać konfrontację 3:2 i awansować do Final Four LM w Rzymie, w którym już wcześniej pewny występu był gospodarz, Sir Sicoma Colussi Perugia.

Kluczem Berlin Recycling Volleys do tego zwycięstwa była przede wszystkim zdecydowanie lepsza gra w bloku (16:6). Liderami gości w ofensywie byli Robert Kromm (25 pkt) i Paul Carroll (25 pkt).