Impel - Developres: rzeszowianki o krok bliżej brązu od wrocławianek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin /
WP SportoweFakty / Justyna Serafin /

W środowy wieczór poznamy ostateczną klasyfikację Orlen Ligi sezonu 2016/17. Mecz we Wrocławiu pomiędzy Impelem a Develorpesem SkyRes Rzeszów wyłoni brązowe medalistki.

Chwilę przed wielkim finałem Orlen Ligi dojdzie do innego bardzo ważnego rozstrzygnięcia. We Wrocławiu z duetu Impel - Developres SkyRes wyłoniony zostanie zespół, który zajmie ostatnie miejsce na podium rozgrywek.

W zdecydowanie lepszych nastrojach do decydującego meczu podejdą przyjezdne z Podkarpacia, które choć nie były faworytkami pierwszej finałowej rywalizacji, zdołały wyjść zwycięsko ze starcia.

- Wynik 3:2 nie stawia nas może w jakiejś uprzywilejowanej sytuacji, ale dla nas najważniejsze było, żeby wygrać ten pierwszy mecz u siebie. Jeśli we Wrocławiu doszłoby do kolejnego tie-breaka, ale na korzyść Impelu, to będziemy grali złotego seta - mówi szkoleniowiec Developresu Lorenzo Micelli.

Zawodniczkami, które miały najwięcej do powiedzenia we wspomnianej rywalizacji o brąz były Adela Helić po stronie rzeszowskiej oraz Katarzyna Konieczna po wrocławskiej. Zarówno jedna, jak i druga atakująca trzymały ofensywę swojego zespołu. Pierwsza przed tygodniem w stolicy Podkarpacia atakowała z 43 proc. skutecznością i zdobyła 31 punktów. Druga dzięki 48 proc. poprawności ataku zainkasowała na swoim koncie 29 oczek.

Bliżej osiągnięcia celu jest Helić z ekipą znad Wisłoka. Dzięki zwycięstwu 3:2 u siebie, 3. miejsce rzeszowiankom da zwycięstwo w jakimkolwiek stosunku. Z kolei aby owa sztuka udała się wrocławiankom muszą wygrać mecz u siebie, a następnie złotego seta. [u] ZOBACZ WIDEO Wszołek wrócił do składu, QPR i tak przegrało. Zobacz skrót spotkania z Bristol City [ZDJĘCIA ELEVEN]

[/u]

- Mamy jeszcze coś do zrobienia w tym sezonie. Będziemy walczyć o ten brązowy medal - zapowiedział trener środowych gospodyń Marek Solarewicz.

Pierwszy gwizdek spotkania we Wrocławiu w środę o godzinie 18. II mecz o 3. miejsce Orlen Ligi:

Impel Wrocław - Developres SkyRes Rzeszów / środa 19 kwietnia 2017 roku, godzina 18.