Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kolejna kluczowa siatkarka pozostaje w ŁKS Commercecon Łódź

Po zakontraktowaniu Zuzanny Efimienko i przedłużeniu umowy z Ewą Kwiatkowską, Łódzki Klub Sportowy odsłonił kolejną kartę. W przyszłym sezonie z przeplatanką na piersi w Orlen Lidze siatkarek dalej grać będzie libero, Krystyna Strasz.
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

29-letnia zawodniczka pojawiła się w szeregach ŁKS Commercecon Łódź w listopadzie 2016 roku. Szybko jednak zaadaptowała się do drużyny i stała się jedną z jej kluczowych postaci. 

- Mieliśmy propozycję zatrudnienia innych libero, jednak wiedzieliśmy, że Krysia sprawdziła się w naszej drużynie - tłumaczył prezes klubu, Hubert Hoffman - Dlatego też rozmowy najpierw zaczęliśmy właśnie z nią, a ponieważ zawodniczka również chciała zostać w Łodzi i grać nadal dla nas, w miarę szybko osiągnęliśmy porozumienie. Bardzo się cieszymy, że Krysia zostaje w ŁKS-ie i mamy nadzieję wspólnie powalczyć o coś więcej - ujawnił.

Kilka dni wcześniej klub podał informację, że w jego barwach dalej występować będzie Ewa Kwiatkowska, która w minionych rozgrywkach była bardzo ważnym filarem biało-czerwono-białych na środku. Jak zdradził prezes Hoffmann, upominało się o nią kilka klubów.

- Bardzo nam zależało na tym, żeby Ewa została z nami i powalczyła o coś więcej w przyszłym sezonie. Myślę, że koncepcja budowania składu i fakt, że Ewa dobrze czuła się w Łodzi spowodowały, że ostatecznie wybrała ofertę przedłużenia umowy. Przyszły sezon naprawdę zapowiada się dla kibiców ŁKS-u jako bardzo emocjonujący - ocenił.

Nie wiadomo jeszcze, czy w klubie pozostaną pozostałe dwie środkowe - Alicja Leszek i Katarina Osadchuk. W minionym sezonie łódzkie środkowe borykały się z kontuzjami i dochodziło nawet do sytuacji, że z konieczności na tej pozycji musiała występować doświadczona Agnieszka Wołoszyn, której w przyszłym sezonie już w barwach ŁKSu nie zobaczymy. 

Szósta ekipa minionego sezonu Orlen Ligi szuka także wzmocnień na przyjęciu. Niewykluczone, że do drużyny trafi siatkarka z zagranicy.

ZOBACZ WIDEO Kawulski o budżecie gali KSW 39 i przyszłości Chalidowa

Czy w przyszłym sezonie ŁKS Commercecon znajdzie się w TOP 4 Orlen Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (2):

 • marekwyszosiat Zgłoś komentarz
  Bardzo cieszy mnie ta wiadomość OL bez Krysi nie była by tym samym a bałem się że Strasz odejdzie na odłożoną w minionym sezonie przerwę od siatkówki
  • fakiewicz Zgłoś komentarz
   K.S. szybko adaptowała się do łódzkich warunków... sympatyczna... nie schodzi w graniu poniżej poziomu solidności... zdecydowanie warta zainwestowanej kasy. Ciekawe, kogo jeszcze Prezes
   Czytaj całość
   Hoffman zafunduje kibicom... Udanych 'łowów'.........
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×