WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

El. MŚ 2018: faworytki nie zawiodły. Sześć europejskich reprezentacji pewnych udziału w turnieju

Zakończyła się druga europejska runda kwalifikacji do mistrzostw świata 2018 siatkarek. Przepustkę na czempionat zdobyło sześć najlepszych zespołów, a sześć kolejnych uzyskało awans do kolejnej fazy eliminacji.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Materiały prasowe / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji kobiet

W tym etapie rywalizacji zespoły zostały podzielone na sześć grup po sześć drużyn. Walka toczyła się systemem każdy z każdym.

Tylko zwycięzca każdego z turniejów zakwalifikował się bezpośrednio na mistrzostwa świata, a zespół, który zajął drugie miejsce pod koniec sierpnia zagra w trzeciej rundzie eliminacji, która wyłoni dwóch ostatnich uczestników mundialu.

Rywalizacja grupy B w Polsce została rozegrana wcześniej. Jednak Biało-Czerwone rozegrały nie najlepsze zawody, zajmując trzecie miejsce.

Na czempionacie nie zabraknie większości faworytek. Bezpośredni awans na mistrzostwa świata 2018 w Japonii wywalczyły bowiem reprezentacje Rosji (grupa A), Serbii (grupa B), Turcji (grupa C), Włoch (grupa D), Azerbejdżanu (grupa E) oraz Niemiec (grupa F).

ZOBACZ WIDEO Piotr Gruszka: Pomogę De Giorgiemu doświadczeniem, wiedzą i energią

O swoją przepustkę na mistrzostwa zagrają jeszcze Greczynki (grupa A), Czeszki (grupa B), Bułgarki (grupa C), Belgijki (grupa D), Holenderki (grupa E) oraz Słowenki (grupa F). Te zespoły zmierzą się w trzeciej rundzie eliminacji, która odbędzie się w dniach 22-28 sierpnia br.

Grupa A (Chorwacja)

Rosja - Austria 3:0 (25:14, 25:13, 25:15)
Grecja - Węgry 3:2 (25:18, 20:25, 20:25, 25:21, 15:13)
Gruzja - Chorwacja 0:3 (26:28, 11:25, 18:25)
Austria - Węgry 3:2 (27:29, 25:22, 25:18, 11:25, 15:12)
Rosja - Gruzja 3:0 (25:8, 25:6, 25:13)
Chorwacja - Grecja 0:3 (21:25, 23:25, 18:25)
Gruzja - Austria 0:3 (14:25, 16:25, 14:25)
Grecja - Rosja 1:3 (10:25, 26:24, 16:25, 23:25)
Węgry - Chorwacja 3:2 (19:25, 30:32, 25:15, 25:21, 15:11)
Gruzja - Grecja 0:3 (13:25, 13:25, 14:25)
Rosja - Węgry 3:0 (25:11, 25:21, 25:7)
Austria - Chorwacja 1:3 (25:23, 24:26, 20:25, 16:25)
Węgry - Gruzja 3:0 (25:12, 25:8, 25:21)
Grecja - Austria (20:25, 25:19, 25:22, 25:23)
Chorwacja - Rosja 1:3 (22:25, 21:25, 25:20, 15:25)

Zespół Mecze Punkty Sety
1. Rosja 5-0 15 15:2
2. Grecja 4-1 11 13:6
3. Węgry 2-3 7 10:11
4. Chorwacja 2-3 7 9:10
5. Austria 2-3 5 8:11
6. Gruzja 0-5 0 0:15

  

Grupa B (Polska)

Słowacja - Czechy 1:3 (25:18, 15:25, 17:25, 16:25)
Serbia - Islandia 3:0 (25:13, 25:15, 25:9)
Cypr - POLSKA 0:3 (14:25, 17:25, 15:25)
Czechy - Serbia 0:3 (19:25, 18:25, 24:26)
Cypr - Słowacja 0:3 (15:25, 13:25, 10:25)
POLSKA - Islandia 3:0 (25:16, 25:5, 25:18)
Serbia - Cypr 3:0 (25:10, 25:12, 25:15)
Islandia - Czechy 0:3 (6:25, 7:25, 13:25)
Słowacja - POLSKA 1:3 (19:25, 15:25, 28:26, 19:25)
Cypr - Islandia 3:0 (25:20, 26:24, 25:21)
Słowacja - Serbia 0:3 (8:25, 14:25, 18:25)
POLSKA - Czechy 2:3 (35:33, 14:25, 25:14, 22:25, 9:15)
Islandia - Słowacja 0:3 (11:25, 21:25, 11:25)
Czechy - Cypr 3:0 (25:18, 25:14, 25:15)
Serbia - POLSKA 3:0 (25:15, 25:16, 25:15)

Zespół Mecze Punkty Sety
1. Serbia 5-0 15 15:0
2. Czechy 4-1 11 12:6
3. Polska 3-2 10 11:7
4. Słowacja 2-3 6 8:9
5. Cypr 1-4 3 3:12
6. Islandia 0-5 0 0:15

  

Grupa C (Bułgaria)

Turcja - Kosowo 3:0 (25:5, 25:13), 25:10)
Bułgaria - Szwajcaria 3:0 (25:8, 25:9, 25:20)
Rumunia - Czarnogóra 3:0 (25:23, 25:15, 25:16)
Szwajcaria - Turcja 0:3 (16:25, 11:25, 17:25)
Czarnogóra - Kosowo 3:0 (25:20, 25:7, 25:5)
Rumunia - Bułgaria 0:3 (23:25, 15:25, 21:25)
Kosowo - Szwajcaria 0:3 (11:25, 8:25, 15:25)
Bułgaria - Czarnogóra 3:0 (25:15, 25:12, 25:13)
Turcja - Rumunia 3:0 (25:14, 25:19, 25:18)
Czarnogóra - Szwajcaria 0:3 (22:25, 16:25, 17:25)
Bułgaria - Turcja 2:3 (25:23, 23:25, 23:25, 25:13, 13:15)
Rumunia - Kosowo 3:0 (25:12, 25:12, 25:13)
Turcja - Czarnogóra 3:0 (25:16, 25:13, 25:19)
Szwajcaria - Rumunia 1:3 (25:21, 19:25, 16:25, 21:25)
Kosowo - Bułgaria 0:3 (8:25, 13:25, 10:25)

Zespół Mecze Punkty Sety
1. Turcja 5-0 14 15:2
2. Bułgaria 4-1 13 14:3
3. Rumunia 3-2 9 9:7
4. Szwajcaria 2-3 6 7:9
5. Czarnogóra 1-4 3 3:12
6. Kosowo 0-5 0 0:15

  

Grupa D (Belgia)

Hiszpania - Białoruś 0:3 (14:25, 20:25, 13:25)
Belgia - Łotwa 3:0 (25:17, 25:13, 25:12)
Bośnia i Hercegowina - Włochy 0:3 (12:15, 12:15, 13:25)
Hiszpania - Belgia 0:3 (21:25, 18:25, 14:25)
Białoruś - Włochy 0:3 (12:25, 24:26, 22:25)
Łotwa - Bośnia i Hercegowina 1:3 (11:25, 21:25, 27:25, 12:25)
Włochy - Łotwa 3:0 (25:12, 25:9, 25:16)
Belgia - Białoruś 3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:17)
Bośnia i Hercegowina - Hiszpania 2:3 (25:22, 20:25, 25:20, 23:25, 10:15)
Białoruś - Łotwa 3:0 (25:19, 25:20, 25:16)
Hiszpania - Włochy 0:3 (17:25, 18:25, 15:25)
Belgia - Bośnia i Hercegowina 3:0 (25:19, 30:28, 25:16)
Łotwa - Hiszpania 0:3 (8:25, 16:25, 19:25)
Bośnia i Hercegowina - Białoruś 2:3 (17:25, 25:27, 25:18, 27:25, 7:15)
Włochy - Belgia 3:0 (25:18, 25:22, 25:23)

Zespół Mecze Punkty Sety
1. Włochy 5-0 15 15:0
2. Belgia 4-1 12 12:4
3. Białoruś 3-2 8 10:8
4. Hiszpania 2-3 5 6:11
5. Bośnia i Hercegowina 1-4 5 7:13
6. Łotwa 0-5 0 1:15

  

Grupa E (Azerbejdżan)

Dania - Holandia 0:3 (12:25, 13:25, 9:25)
Azerbejdżan - Norwegia 3:0 (25:15, 25:10, 25:6)
Izrael - Ukraina 0:3 (22:25, 20:25, 11:25)
Holandia - Norwegia 3:0 (25:11, 25:14, 25:13)
Ukraina - Azerbejdżan 0:3 (17:25, 17:25, 21:25)
Dania - Izrael 0:3 (22:25, 19:25, 18:25)
Norwegia - Ukraina 1:3 (21:25, 25:22, 14:25, 17:25)
Azerbejdżan - Dania 3:0 (25:12, 25:14, 25:14)
Izrael - Holandia 1:3 (19:25, 11:25, 25:22, 15:25)
Dania - Norwegia 1:3 (25:21, 15:25, 23:25, 15:25)
Izrael - Azerbejdżan 0:3 (9:25, 14:25, 18:25)
Holandia - Ukraina 3:1 (30:28, 18:25, 25:13, 27:25)
Norwegia - Izrael 1:3 (19:25, 25:15, 17:25, 15:25)
Azerbejdżan - Holandia 3:0 (30:28, 25:22, 25:13)
Ukraina - Dania 3:0 (25:14, 25:18, 25:16)

Zespół Mecze Punkty Sety
1. Azerbejdżan 5-0 15 15:0
2. Holandia 4-1 12 12:5
3. Ukraina 3-2 9 10:7
4. Izrael 2-3 6 7:10
5. Norwegia 1-4 3 5:13
6. Dania 0-5 0 1:15

  

Grupa F (Portugalia)

Niemcy - Słowenia 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)
Portugalia - Francja 3:2 (25:21, 13:25, 23:25, 27:25, 15:13)
Finlandia - Estonia 1:3 (17:25, 25:17, 23:25, 20:25)
Francja - Słowenia 0:3 (17:25, 15:25, 16:25)
Portugalia - Finlandia 3:2 (25:23, 27:29, 17:25, 25:22, 15:12)
Estonia - Niemcy 0:3 (18:25, 19:25, 20:25)
Finlandia - Francja 3:0 (26:24, 25:28, 25:17)
Niemcy - Portugalia 3:1 (25:18, 25;15, 15:25, 25:11)
Słowenia - Estonia 3:0 (25:19, 25:20, 25:12)
Finlandia - Niemcy 0:3 (23:25, 23:25, 14:25)
Portugalia - Słowenia 0:3 (18:25, 19:25, 22:25)
Francja - Estonia 2:3 (25:22, 20:25, 25:15, 17:25, 14:16)
Słowenia - Finlandia 3:0 (25:16, 25:21, 26:24)
Niemcy - Francja 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:17)
Estonia - Portugalia 0:3 (23:25, 20:25, 13:25)

Zespół Mecze Punkty Sety
1. Niemcy 5-0 15 15:2
2. Słowenia 4-1 12 12:3
3. Portugalia 3-2 7 10:10
4. Estonia 2-3 5 6:12
5. Finlandia 1-4 4 6:12
6. Francja 0-5 2 5:15

Który z zespołów ma największe szanse na sukces w MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • erektus 0
    Była szansa powalczyć o MŚ z Belgią, wystarczyło tylko nie dać ciała z Czeszkami. Ale nasze siatkarki jak widać lubią dawać...
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Jg2 0
    Ja nie wiem kto tym Niemkom układał grupę, chyba pociotek jakiś.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×