LŚ 2017: emocjonujący finisz, niepokonani Estończycy

Zakończył się drugi weekend zmagań w III Dywizji Ligi Światowej 2017 siatkarzy. Swoje grupy wygrały reprezentacje Estonii, Chińskiego Tajpej i Niemiec.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Estonii mężczyzn WP SportoweFakty / Reprezentacja Estonii mężczyzn
W drugim weekendzie rywalizacja w III Dywizji Ligi Światowej toczyła się w Tallinnie, Tunisie i Linzu. W niedzielę najbardziej emocjonujące spotkania miały miejsce w Tallinnie i Tunisie, mecze w Linzu kończyły się w trzech setach.

Po trzech dniach zmagań w grupie D3 najlepsi byli Estończycy, którzy wygrali wszystkie trzy pojedynki, tracąc tylko dwa sety - oba w niedzielnym meczu z Grecją.

W grupie E3 zwyciężyli reprezentanci Chińskiego Tajpej, którzy na zakończenie pokonali 3:1 Kazachstan. Natomiast w grupie F3, po niedzielnym zwycięstwie 3:0 z Meksykiem, triumfowali Niemcy.

To był ostatni weekend fazy grupowej w III Dywizji. Awans do Final Four zdobyli Niemcy, Hiszpanie i Estończycy. Gospodarzem finałowego turnieju będzie Meksyk.