Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dotychczasowy drugi trener nowym prezesem Cerradu Czarnych Radom

Wojciech Stępień został nowym prezesem WKS Czarni Radom S.A. Od 1 lipca na stanowisku sternika klubu zastąpi Leszka Figarskiego, który tę funkcję sprawował przez ostatnie trzy miesiące.
Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Cerrad Czarni Radom WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Cerrad Czarni Radom

Nowy prezes Cerradu Czarnych jest doskonale znany w radomskim środowisku siatkarskim. Przez ostatnie lata pełnił funkcję asystenta Roberta Prygla i przez jeden sezon Raula Lozano, a wcześniej był pierwszym trenerem drużyny z województwa mazowieckiego, wprowadzając ją na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej, a później do PlusLigi. W latach dziewięćdziesiątych z powodzeniem bronił barw Wojskowych, sięgając po brązowe medale ekstraklasy w latach 1994 i 1995, a także Puchar Polski w 1999 roku.

Wojciech Stępień został wybrany na stanowisko prezesa na posiedzeniu, które odbyło się 22 czerwca. Funkcję sternika klubu przejmie 1 lipca, po Leszku Figarskim, sprawującym ją przez ostatnie trzy miesiące. - Jednogłośnie na nowego prezesa spółki akcyjnej WKS Czarni wybraliśmy pana Wojciecha Stępnia - poinformował Janusz Dasiewicz, przewodniczący Rady Nadzorczej.

- Chciałbym podziękować za zaufanie. Mogę obiecać, że będę robił wszystko, aby klub i dyscyplina się rozwijały. Jestem związany z radomską siatkówką od blisko dwudziestu siedmiu lat. Byłem świadkiem największych osiągnięć klubu, a także jego upadku. Miałem również swój wkład przy odbudowie radomskiej potęgi i teraz wraz z zarządem i sponsorami chcemy jeszcze bardziej rozwinąć siatkówkę w naszym mieście - podkreślił Stępień.

- Rada Nadzorcza miała cel, aby na stanowisko prezesa powołać osobę związaną z Radomiem, z tutejszym środowiskiem siatkarskim, znającą realia tej dyscypliny w tym mieście - zaznaczył Dasiewicz. - Sytuacja klubu jest bardzo dobra, jesteśmy w trakcie kończenia budowy zespołu i kompletowania sponsorów na najbliższy sezon - dodał Dasiewicz.

ZOBACZ WIDEO Rajd Polski: Czas poczuć prędkość

Czy Wojciech Stępień sprawdzi się na stanowisku prezesa Czarnych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×