MŚ U-21: Włosi są na fali. Przełamania USA i Ukrainy

Po środowych meczach w "grupach przegranych" reprezentacja Włoch ma na koncie dwa zwycięstwa 3:0. Tym razem pokonała Egipt. Przełamali się młodzi siatkarze z USA i Ukrainy.

W pierwszym dniu rywalizacji w "grupach przegranych" reprezentacje Włoch i Egiptu odniosły zwycięstwo bez straty seta. Kilkanaście godzin później stoczyły bezpośredni pojedynek i bezbłędna pozostała tylko drużyna z Półwyspu Apenińskiego. Największym atutem Włochów w wygranym 3:0 spotkaniu był atak. Ich przewaga w tym elemencie rosła z każdym setem.

Również w grupie G młodzi siatkarze z USA przerwali wielki impas. Do środy mieli bilans setów 0:12. Na przełamanie pokonali 3:2 Czechów. Kiedy przestali być najgorszym statystycznie zespołem w mistrzostwach, złapali wiatr w żagle i zwyciężali 25:18 i 15:7 w czwartym oraz piątym secie.

Pierwszy mecz w turnieju wygrali także Ukraińcy 3:2 z Japonią. Ich wisienką na torcie była zwycięska 25:14 druga partia. Zaserwowali aż 10 asów. W ten sposób bez wiktorii pozostała już tylko reprezentacja Maroka, która w środę została pokonana 0:3 przez Turcję.