MŚ U-21: siatkarze z USA znów nie wygrali seta. Zrobili to Marokańczycy

Reprezentacje Włoch i Egiptu odniosły zwycięstwa 3:0 w "grupach przegranych" w mistrzostwach świata juniorów. Młodzi siatkarze z USA znów nie wygrali seta. Zrobiło to natomiast Maroko.

Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka
Młodzi Amerykanie ponieśli czwartą porażkę 0:3. Na liście ich pogromców znaleźli się Włosi. W dwóch partiach drużyna z Półwyspu Apenińskiego wygrała z najmniejszą możliwą przewagą 25:23. Zespoły w tym spotkaniu zdobyły 20 punktów blokiem, z czego Włosi 12.

Wynikiem 3:0 zakończył się również pojedynek Egiptu z Czechami, natomiast Japonia zwyciężyła 3:1 z Marokiem. Obie pokonane reprezentacje były rywalem Polaków w pierwszej fazie grupowej.

Najciekawiej rozpoczęło się spotkanie Turków z Ukraińcami. Dzięki skuteczności Olega Płotnickiego nasi wschodni sąsiedzi wygrali pierwszego seta. Dopiero po zimnym prysznicu drużyna znad Bosforu przejęła inicjatywę i zwyciężyła 3:1.

USA - Włochy 0:3 (23:25, 21:25, 23:25)

Czechy - Egipt 0:3 (19:25, 23:25, 22:25)