Polki znów przegrały z Brazylią. Teraz czas na World Grand Prix

W ramach ostatnich przygotowań do World Grand Prix reprezentacja Polski siatkarek rozegrała sparingi z Brazylijkami. Nasza kadra poniosła dwie porażki w stosunku 0:3.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Polski kobiet WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Reprezentacja Polski kobiet
Pierwszy mecz kontrolny odbył się w nocy z 27 na 28 czerwca czasu polskiego. Biało-Czerwone wyraźnie uległy 0:3 rywalkom, nawiązując walkę jedynie w ostatnim secie.

Rewanżowe starcie odbyło się w nocy z 29 na 30 czerwca czasu polskiego.

Biało-Czerwone bardzo dobrze weszły w mecz, obejmując prowadzenie 5:1, lecz chwilę później przegrywały już 5:6. Podopieczne Jacka Nawrockiego jeszcze raz odskoczyły przeciwniczkom (16:12), ale i tym razem gospodynie szybko zniwelowały straty. Dobry blok w końcówce partii zagwarantował Brazylijkom zwycięstwo.

W drugim secie zarysowała się największa przewaga Canarinhos, które nie pozwoliły na zbyt wiele naszej reprezentacji. Wydawało się, że trzecia odsłona również będzie miała taki przebieg, lecz od stanu 18:10 Polki rzuciły się w pogoń (23:20). Mimo to nie było ich stać na urwanie seta.

Trenerzy umówili się na rozegranie dodatkowej partii, która również zakończyła się wygraną Brazylijek.

Najlepszą punktującą naszej kadry była Malwina Smarzek, zdobywczyni 14 "oczek".

- Chciałbym, żeby Polki postawiły nam trudniejsze warunki, tak jak to było w pierwszym i trzecim secie, ale z drugiej strony nasza zagrywka była dość precyzyjna i dobrze graliśmy w obronie - przyznał trener Brazylijek, José Roberto Guimarães.

Brazylia - Polska 3:0 (25:21, 25:11, 25:23)
Dodatkowy set: 25:19 dla Brazylii

Brazylia: Roberta, Tandara, Natalia, Rosamaria, Carol, Bia, Suelen (libero) oraz Entraram, Naiane, Edinara, Drussyla, Amanda, Gabi.

Polska: Kąkolewska, Brzóska, Efimienko, Wołosz, Grajber, Smarzek, Witkowska (libero) oraz Polak, Tomsia, Krzos, Bociek, Pleśnierowicz, Jasek.

W trakcie fazy grupowej Polki wezmą udział w trzech turniejach. Pierwszy odbędzie się w Argentynie (7-10 lipca), drugi w Polsce, w Ostrowcu Świętokrzyskim (14-16 lipca), a trzeci w Korei Południowej (21-23 lipca). Natomiast od 29 do 30 lipca w Czechach zostanie rozegrany turniej finałowy, Final Four.

Terminarz meczów reprezentacji Polski w fazie grupowej II Dywizji World Grand Prix 2017: