Reprezentacja Polski kadetów przygotowuje się do mistrzostw świata. Krótkie wakacje trenerów kadry

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty
WP SportoweFakty
zdjęcie autora artykułu

Trenerzy reprezentacji Polski U-21 mają czas tylko na krótkie wakacje. Już w najbliższy piątek rozpoczną bowiem pracę z kadrą U-19, która przygotowuje się do mistrzostw świata.

Po wywalczeniu złota na czempionacie U-21 Sebastian Pawlik i Maciej Zendeł będą mogli odpocząć do piątku. Potem stawią się w Bełchatowie, by prowadzić przygotowania reprezentacji U-19 do mistrzostw świata, które od 18 do 27 sierpnia odbędą się w Bahrajnie.

- W sobotę stawimy się w Bełchatowie, gdzie już jest 18-osobowa kadra kadetów, która rozpoczęła pod kierunkiem Marka Skrobota przygotowania do swoich mistrzostw świata - powiedział Zendeł, pierwszy trener reprezentacji kadetów. Panowie zamienią się rolami i asystentem Zendeła będzie Pawlik.

W fazie grupowej mistrzostw świata młodzi Polacy zmierzą się z Brazylią Kubą, Japonią i Francją. Awans na ten turniej Biało-Czerwoni wywalczyli w ostatnich mistrzostwach Europy w swojej kategorii wiekowej, gdzie zajęli piąte miejsce.

W MŚ w Bahrajnie Polska będzie bronić mistrzowskiego tytułu. W ramach przygotowań do czempionatu U-19 Biało-Czerwoni zagrają w Memoriale Jurija Czesnokowa, do Anapy odlecą 13 lipca. Rywalami będą Czechy, Iran oraz Rosja.

ZOBACZ WIDEO Ziobrowski: Słyszy się opinie, że siatkówka to gra dla "bab". A tu trzeba mieć charakter

Podział na grupy mistrzostw świata U19: Grupa A - Bahrajn, USA, Portoryko, Egipt, Tunezja Grupa B - POLSKA, Brazylia, Kuba, Japonia, Francja Grupa C - Włochy, Rosja, Chile, Korea Południowa, Turcja Grupa D - Argentyna, Iran, Meksyk, Chiny, Czechy

Reprezentacja Polski, która w ME U19 wywalczyła awans do MŚ U19:

Sebastian Adamczyk - środkowy Patryk Czyrniański - przyjmujący Bartosz Firszt - przyjmujący Filip Grygiel - atakujący Szymon Jezierski - rozgrywający Remigiusz Kapica - atakujący Bartosz Michalak - środkowy Łukasz Rajchelt - rozgrywający Wiktor Rajsner - środkowy Artur Sługocki - przyjmujący Tomasz Stolc - przyjmujący Kamil Szymura - libero

Źródło artykułu: