WGP 2017: mocny start Czeszek w Peru

Reprezentacja Czech od wygranej w trzech setach z Kolumbią rozpoczęła udział w turnieju grupy B2 World Grand Prix siatkarek w peruwiańskim Chiclayo. Zwyciężyły również gospodynie, w czterech partiach nad Portoryko.

Krzysztof Sędzicki
Materiały prasowe / FIVB

Drużyna Zdenka Pommera ma pewny awans do final four drugiej dywizji, ale najwyraźniej nie zamierza korzystać z prawa gospodarza i chce znaleźć się w ścisłej czołówce tabeli. Pierwszy krok Czeszki wykonały bardzo pewnie pokonując Kolumbię 3:0 w setach do 23, 21 i 20.

Dobre spotkanie rozegrała Marie Toufarova, autorka 16 punktów, w tym czterech bloków i trzech asów serwisowej. Grę Czeszek umiejętnie prowadziła rozgrywająca Pavla Vincourova, która przed kilkunastoma dniami przedłużyła kontrakt z Grot Budowlanymi Łódź.

Nieudany początek w World Grand Prix odnotowała reprezentacja Portoryko, która przed rokiem znalazła się w final four II dywizji. Tym razem drużyna znad Morza Karaibskiego musiała uznać wyższość siatkarek Peru, które zwyciężyły z nią tracąc przy tym tylko pierwszego seta przegranego 17:25. W kolejnych dominowały już miejscowe wygrywając 25:15, 25:19 i 25:21.

Gospodynie turnieju w Chiclayo do wygranej poprowadziła 21-letnia przyjmująca Angela Leyva, która skończyła 20 z 39 ataków, a także popisała się trzema punktowymi blokami. Świetnie zaprezentowała się również rok młodsza od niej atakująca, Maguilaura Frias. Choć rozpoczęła spotkanie w kwadracie dla rezerwowych, już w połowie pierwszego seta zameldowała się na boisku i bardzo pomogła swojej drużynie.

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Czeszki zmierzą się z Portorykankami, a w "derbach" Ameryki Południowej Peru zagra z Kolumbią.