WGP 2017: Polki bez straty seta! Ważna wygrana naszej reprezentacji

Reprezentacja Polski odniosła drugie efektowne zwycięstwo w World Grand Prix 2017 siatkarek. Nasza kadra pokonała Kanadyjki 3:0.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Polski kobiet WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Reprezentacja Polski kobiet
Na inaugurację tegorocznego cyklu World Grand Prix Biało-Czerwone bardzo pewnie wygrały z Chorwacją 3:0. Ich drugimi rywalkami były Kanadyjki, które na starcie również wygrały (3:0 z Argentyną).

Podopieczne Jacka Nawrockiego ponownie bardzo dobrze weszły w spotkanie, otwierając je wynikiem 9:1. Jednak potem przeciwniczki wzmocniły zagrywkę, dzięki czemu zniwelowały straty zaledwie do dwóch punktów. Polki obudziły się z tego chwilowego marazmu, a poprawa przyjęcia pozwoliła na odbudowanie przewagi (19:14). Choć przeciwniczki dzielnie walczyły, to w końcówce poległy.

Biało-Czerwone kolejnego seta również rozpoczęły bardzo dobrze (4:0). Zimny prysznic szybko obudził Kanadyjki, ale nie umiały one ustabilizować swojej dobrej postawy. Dobre akcje przeplatały ze złymi i wciąż miały problemy z zagrywką - w serwisie wyróżniały się Martyna Grajber, Zuzanna Efimienko czy Joanna Wołosz. Kolejna seria skutecznych ataków i bloków Polek oraz prostych błędów rywalek sprawiła, że nasza reprezentacja prowadziła już 2:0.

Po pogromie 25:9 Kanadyjki zdołały się podnieść w zaskakująco szybkim tempie. Początkowo w trzeciej partii to one były stroną przeważającą, a z czasem gra się wyrównała. To był najbardziej wyrównany set całego spotkania.

Wprawdzie Biało-Czerwone odskoczyły rywalkom jeszcze przed drugą przerwą techniczną, ale po powrocie na parkiet własnymi błędami doprowadziły do remisu 17:17. Podopieczne Marcello Abbondanzy nie odpuściły, ale w festiwalu błędów popełniły ich więcej i przegrały 0:3.

Dla naszej reprezentacji to druga wygrana bez straty seta w World Grand Prix. Podczas turnieju w Neuquen Polki są niepokonane, a na jego zakończenie zagrają z gospodyniami, mecz z Argentyną rozpocznie się o północy z niedzieli na poniedziałek.

Polska - Kanada 3:0 (25:22, 25:9, 25:23)

Polska: Smarzek (17), Tomsia (14), Kąkolewska (8), Grajber (8), Efimienko (7), Wołosz (4), Witkowska (libero) oraz Jasek, Polak.

Kanada: Gray (11), Charuk (7), Reesor (7), Cross (4), Chase (1), Smith, Beamish (libero) oraz Wendel (9), Richey (4), Brisebois (1), Ogoms, Cyr.