WGP 2017: pierwszy wygrany set Kazachstanu, Niemki liderkami grupy

W Ałmatach rozpoczęły się zmagania w grupie D II Dywizji World Grand Prix 2017 siatkarek. W piątek zwycięstwa odniosły reprezentacje Kolumbii i Niemiec.

Olga Krzysztofik
Materiały prasowe / FIVB
Rywalizację w grupie D2 otworzyła konfrontacja Kolumbijek z Chorwatkami. Młode podopieczne Miroslava Aksentijevicia pokazały się z walecznej strony, zdołały urwać przeciwniczkom jednego seta, wygrywając drugą odsłonę na przewagi 27:25. Kolumbijki triumfowały 3:1.

Jednak największym mankamentem gry Chorwatek były błędy, których popełniły aż 27, czyli o 12 więcej od rywalek. Choć różnice w pozostałych elementach były nieznaczne, to właśnie błędy były główną przyczyną ich porażki.

W drugim piątkowym spotkaniu Kazaszki zagrały z Niemkami. Do tego pojedynku gospodynie przystępowały z mianem najsłabszej drużyny II Dywizji, gdyż zamykały tabelę z bilansem meczów 0-3 i bilansem setów 0:9.

Atut własnego boiska pomógł gospodyniom, które wygrały pierwszą partię w tych rozgrywkach. Jednak w trzech następnych setach lepsze były Niemki, które wzmocniły atak oraz zagrywkę, dzięki czemu zasłużenie wygrały 3:1.

W sobotę Chorwatki zagrają z Niemkami, a Kazaszki z Kolumbijkami.