MŚ U-20: Serbki liderkami, Włoszki i Dominikanki na "szóstkę"

W mistrzostwach świata siatkarek U-20 trwa rywalizacja o miejsca 9.-16. Dobrą passę kontynuują reprezentacje Serbii, Dominikany i Włoch.

Olga Krzysztofik
Zespołom, którym w pierwszej fazie grupowej nie udało się zająć dwóch czołowych miejsc w swojej grupie, w tegorocznym mundialu przyszło walczyć o pozycje 9.-16.

Pierwsza część tej walki toczy się w dwóch grupach.

Grupa G

Pierwszego dnia zmagań oba mecze w tej grupie zakończyły się po trzech setach. Rywalizacja w drugiej kolejce spotkań była bardziej wyrównana.

Reprezentacja Serbii jest niepokonana w tej fazie zmagań. Choć przegrywała już 0:2, to ostatecznie po emocjonującej walce pokonała Argentynki 3:2.

Z kolei Peruwianki odniosły pierwsze zwycięstwo w tej grupie; w czterech setach pokonały Meksykanki, gospodynie mundialu.

Serbia - Argentyna 3:2 (20:25, 16:25, 25:20, 26:24, 17:15)
Meksyk - Peru 1:3 (21:25, 25:22, 17:25, 14:25)

Miejsce Zespół Mecze Z-P Sety Punkty
1. Serbia 2 2-0 6:2 5
2. Argentyna 2 1-1 5:3 4
3. Peru 2 1-1 3:4 3
4. Meksyk 2 0-2 1:6 0

Grupa H

Natomiast w grupie H spotkania znów rozstrzygnęły się w trzech setach. Faworytki nie odpuściły rywalkom, Włoszki pokonały Kubanki 3:0, a Dominikanki ograły 3:0 Egipt. Obie zwycięskie drużyny są niepokonane w tym etapie rywalizacji w mistrzostwach świata U-20.

W trzeciej kolejce meczów jeden z zespołów dozna porażki, dojdzie bowiem do bezpośredniego starcia Włoszek i Dominikanek.

Włochy - Kuba 3:0 (25:15, 25:11, 25:15)
Dominikana - Egipt 3:0 (25:13, 25:14, 25:19)

1. Włochy 2 2-0 6:0 6
2. Dominikana 2 2-0 6:0 6
3. Kuba 2 0-2 0:6 0
4. Egipt 2 0-2 0:6 0