WGP 2017: Niemki uzupełniły skład turnieju finałowego, wygrana Czech

Reprezentacja Niemiec zapewniła sobie udział w Final Four drugiej dywizji World Grand Prix 2017 po wygranej 3:0 nad Kanadą. Pierwszego dnia turnieju w Richmond, Czeszki okazały się lepsze od Peru.

Wiktor Gumiński
Materiały prasowe / FIVB

Niemki nie miały problemów z udowodnieniem wyższości nad gospodyniami imprezy. Mecz trwał zaledwie 73 minuty, a Kanadyjki stać było najwyżej na zdobycie 20 punktów w secie. Do sukcesu drużynę z Europy poprowadziły Marien Fromm (14 pkt) i Jennifer Geerties (12).

Tym samym niemiecka reprezentacja odniosła szóste zwycięstwo, które, w połączeniu z pokaźnym dorobkiem punktowym (17), dało jej przepustkę do turnieju finałowego w Ostrawie (29-30 lipca). Obok niej, do Final Four zakwalifikowały się już również Polki i Koreanki.

Jego skład zamkną gospodynie, Czeszki. Mimo zapewnionego udziału w walce o medale, spisują się one jednak w World Grand Prix równie dobrze jak pozostałe czołowe zespoły. Ich wygrana 3:1 nad Peru także była szóstą w tegorocznej edycji.

Opór siatkarek z Ameryki Południowej udało im się złamać w trzecim secie. Od tego momentu triumf podopiecznych Zdenka Pommera był już niezagrożony. Największą rolę odegrała w nim Michaela Mlejnkova, autorka 22 "oczek".