WGP 2017: złamane Rosjanki, Serbki znów triumfowały

W Hong Kongu zakończyła się rywalizacja w grupie G I Dywizji World Grand Prix. W niedzielę zwycięstwa odniosły reprezentacje Japonii i Serbii.

Olga Krzysztofik
zawodniczki reprezentacji Serbii WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodniczki reprezentacji Serbii
Ostatni dzień turnieju w Hong Kongu zainaugurowało spotkanie Japonek z Rosjankami. Podopieczne Konstantina Uszakowa radziły sobie bardzo dobrze, dzięki czemu objęły prowadzenie 2:0. Trzeci set był wyrównany, ale szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły Azjatki.

Japonki nie zamierzały się poddawać, wygrały także kolejną partię, doprowadzając do tie-breaka. W decydującej odsłonie Rosjanki nie były w stanie dotrzymać kroku rozpędzonym rywalkom, dzięki czemu japońskie siatkarki triumfowały 3:2.

Rosjanki oddały rywalkom praktycznie całego seta przez własne błędy, których popełniły 23 (przy 14 rywalek).

Na zakończenie turnieju grupy G1 World Grand Prix Chinki zmierzyły się z Serbkami. Przez większość czasu spotkanie przebiegało pod dyktando europejskiego zespołu, który oddał przeciwniczkom tylko jednego seta. W trzeciej odsłonie podopieczne Zorana Terzicia zagrały mniej skutecznie, przez co przegrały do 18. Jednak w kolejnej partii wróciły na właściwe tory, wygrywając w całym meczu 3:1.

Tym razem w reprezentacji Serbii siatkarki Chemika Police nie były podstawowymi zawodniczkami, środkowa Stefana Veljković raz weszła na zmianę (1 pkt), a przyjmująca Bianka Busa ani razu nie pojawiła się na boisku.