MŚ U-18: Polki nie zwalniają tempa! Kadetki z drugą wygraną

W drugiej kolejce mistrzostw świata U-18 reprezentacja Polski zmierzyła się z kadrą Tajlandii. Nasze kadetki triumfowały 3:1.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Polski kobiet U-18 Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski kobiet U-18
Mundial wystartował 18 sierpnia. Biało-Czerwone bardzo dobrze weszły w turniej, pokonując 3:0 Kolumbię. Tym samym dały rywalkom znak, że będą groźną drużyną na tych mistrzostwach. Ich drugimi przeciwniczkami były Tajki.

To był bardziej wymagający przeciwnik niż dzień wcześniej. Młode Polki podeszły do spotkania skoncentrowane, dzięki czemu przeważały nad Tajlandią i w efekcie premierową partię wygrały do 21.

W kolejnym secie Tajlandia postawiła trudniejsze warunki, skuteczniejszy kontratak pozwolił jej na objęcie prowadzenia (13:19). Choć nasze zawodniczki rzuciły się w pogoń, to nie zdołały odwrócić losów tej odsłony.

Porażka podziałała na Polki mobilizująco, stały się pewniejsze w swojej grze i ograniczyły liczbę błędów własnych. Dzięki temu w trzecim i czwartym secie nie dały najmniejszych szans przeciwniczkom.

Podopieczne Rafała Gąsiora przeważały nad Tajkami w ataku (44 zdobyte punkty tym elementem), bloku (14 "oczek") oraz w zagrywce (8 asów).

Dla Polek to już druga wygrana w mistrzostwach. W trzecim spotkaniu zmierzą się z Włoszkami.

Polska - Tajlandia 3:1 (25:21, 23:25, 25:17, 25:11)

Polska: Bałuk 18, Górecka 11, Szczurowska 10, Laskowska 8, Zaborowska 6, Gryka 5, Mazur (libero) oraz Jagła 6, Hnatyszyn 2, Andersohn.