MŚ U-23: Japonia za silna. Druga porażka Polaków

W czwartej kolejce spotkań mistrzostw świata U-23 reprezentacja Polski zmierzyła się z kadrą Japonii. Nasi siatkarze ulegli rywalom 2:4.

Olga Krzysztofik
reprezentacja Polski U-23 Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-23
W mundialu Biało-Czerwoni radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Na inaugurację pokonali 4:1 Kubańczyków, lecz dzień później z uwagi na problemy zdrowotne przegrali 0:4 z Brazylijczykami, a w niedzielę pewnie ograli 4:0 Meksyk. Ich czwartym rywalem byli Japończycy.

Premierowy set pokazał, że będzie to zacięty mecz. Gra była wyrównana, a kwestia wygranej rozstrzygnęła się dopiero w końcówce. Dwie skuteczne akcje Azjatów dały im zwycięstwo 15:13.

Biało-Czerwoni mieli przewagę nad rywalami w ataku, ale popełniali więcej błędów. Żadna z drużyn nie potrafiła utrzymać prowadzenia, dzięki czemu seta zakończyła emocjonująca walka. Polacy przegrywali już 12:14, wtedy Dariusz Daszkiewicz poprosił o czas. Od tej chwili na boisku dominowali nasi reprezentanci, a as i kontra Kamila Semeniuka dały wygraną 16:14.

Drużyny szły łeb w łeb również w trzeciej partii. W ważnym momencie nasi siatkarze popełnili prosty błąd ataku, oddając inicjatywę rywalom. Japończycy nie wypuścili tej szansy i prowadzili w meczu 2:1.

Czwartego seta lepiej rozpoczęli Polacy (10:7). Gdy rywale rzucili się w pogoń, trener Daszkiewicz apelował do swoich podopiecznych o spokój i granie z głową szczególnie w ataku. Obu tych rzeczy zabrakło i Polacy musieli pogodzić się z porażką.

Ta przegrana zmobilizowała Biało-Czerwonych, którzy przez piątego seta przeszli, jak burza, wygrywając go do 8. Kolejna odsłona była zacięta. Azjaci dwukrotnie odskakiwali naszemu zespołowi, a to dzięki dobrej grze w obronie. W końcówce byli już tak rozpędzeni, że Polacy nie byli w stanie ich zatrzymać. W efekcie Japonia wygrała całe spotkanie 4:2.

Polska - Japonia 2:4 (13:15, 16:14, 12:15, 13:15, 15:8, 13:15)

Polska: Semeniuk 23, Szymura 10, Kania 9, Halaba 4, Komenda 2, Mucha 2, Czunkiewicz (libero) oraz Zwiech 5, Depowski 4, Lipiński 1.