KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

ME 2017 w siatkówce: Szczecin mocno zabiegał o to wydarzenie

W piątek w Szczecinie zostaną rozegrane pierwsze mecze w grupie B mistrzostw Europy 2017. - Miasto jako gospodarz i jego mieszkańcy staną na wysokości zdania - zapowiada Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Hala widowiskowo-sportowa w Szczecinie / Hala widowiskowo-sportowa w Szczecinie

Do miasta nad Odrą przyjechały w środę reprezentacje Włoch, Niemiec, Czech i Słowacji, które swoje mecze w grupie B rozegrają w Azoty Arenie. Szczecin starał się o organizację Mistrzostw Europy w siatkówce cztery lata temu, ale wówczas hala nie była jeszcze gotowa, by być domem imprezy o tak dużej randze.

- Cztery lata później europejska konfederacja powierzyła nam ponownie organizację mistrzostw Europy i niezwykle cieszę się z tego powodu. Prezydent miasta Piotr Krzystek usilnie starał się, by tym razem siatkarze przyjechali do Szczecina. Miasto mocno zabiegało o to wydarzenie. Dotychczas jest gościnne i pomocne przy organizacji mistrzostw. Pozytywne informacje docierają do nas także od naszych gości - zapewnia Wojciech Czayka, przedstawiciel PZPS.

- Szczecin jako gospodarz i jego mieszkańcy staną na wysokości zadania - zapowiada Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. - Mam nadzieję, że wrażenia siatkarzy, kibiców i organizatorów będą jak najlepsze. Z drugiej strony wierzymy, że poziom sportowy imprezy będzie satysfakcjonować.

W piątek Czesi zagrają ze Słowakami, a wieczorem w hicie Niemcy z Włochami. Następne kolejki w niedzielę oraz poniedziałek.

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak o grze na stadionie: Jest kilka rzeczy, do których trzeba się przyzwyczaić

Nasi zachodni sąsiedzi przylecieli na Pomorze Zachodnie z Bremy. Wieczorem zameldowali się w hotelu w centrum miasta i poznali halę. - Czuję, że ostatnio podnieśliśmy swój poziom, ale musimy to udowodnić w dłuższym okresie. Przez 20 lat reprezentowałem Włochy i w duchu będę śpiewać hymn narodowy, ale kiedy zacznie się mecz, będę myśleć tylko o swoich zawodnikach - zapewnia Andrea Giani, selekcjoner Niemców.

- Nasza drużyna zmieniła się w ostatnim czasie. Jest w tej sytuacji zmobilizowana, żeby pokazać, że nie na gorsze - obiecuje Gianlorenzo Blengini, selekcjoner Włochów, którzy w Rio 2016 zdobyli srebrne medale i są faworytami grupy B.

- Polska to jeden z najmocniejszych organizatorów wydarzeń siatkarskich na świecie. Jestem dumny, że mamy takiego partnera - podsumowuje Stanisław Nikołow, przedstawiciel CEV, który od kilku dni nadzoruje przygotowania w Szczecinie.

Czy grupa B mistrzostw Europy jest najciekawsza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×