El. MŚ 2018: Bułgarki i Holenderki nie zwalniają tempa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Holandii siatkarek
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Holandii siatkarek

W Rotterdamie trwa europejski turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2018 kobiet. Trzeciego dnia zwycięstwa odniosły Bułgarki, Belgijki i Holenderki.

W maju i czerwcu odbyła się druga runda eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 kobiet. Awans uzyskali tylko zwycięzcy sześciu grup, a zespoły, które zajęły drugie miejsce grają w trzeciej rundzie eliminacji, która wyłoni dwóch ostatnich europejskich uczestników mundialu.

W turnieju w Rotterdamie o kwalifikację rywalizują Słowenia, Bułgaria, Belgia, Czechy, Holandia oraz Grecja.

Trzeci dzień zmagań rozpoczął mecz Bułgarii z Grecją. Premierowy set był zacięty, bułgarskie siatkarki wygrały dopiero 26:24. Choć Greczynki nie były faworytkami spotkania, to w drugiej partii poradziły sobie bardzo dobrze, doprowadzając do remisu. Jednak trzecia i czwarta odsłona to już dominacja Bułgarii.

Cztery sety potrzebne były również do wyłonienia zwycięzcy w pojedynku Słowenek z Belgijkami. Mecz stał na wysokim poziomie poza drugą partią, w której belgijskie zawodniczki nie dały żadnych szans rywalkom. Ostatecznie Belgia wygrała 3:1.

Czwartkowe zmagania zakończyła konfrontacja Holenderek i Czeszek. Liderki i zarazem gospodynie turnieju znów odniosły pewną wygraną 3:0. Reprezentantki Holandii nadal nie straciły żadnego seta, natomiast Czeszki poniosły już trzecią porażkę.

Piątek 25 sierpnia jest dla zespołów dniem odpoczynku. Rywalizacja potrwa do 27 sierpnia. Awans na mundial zdobędą dwie najlepsze drużyny.