3,5 mln widzów oglądało mecz Polski z Serbią na ME. To gorszy wynik niż na otwarcie MŚ 2014

Średnia oglądalność transmisji telewizyjnej z meczu Polski z Serbią na Lotto Eurovolley Poland 2017 wypada blado przy widowni pojedynku obu ekip sprzed trzech lat na inaugurację MŚ.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Reprezentacja Polski siatkarzy WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Reprezentacja Polski siatkarzy

W czwartek (24 sierpnia) - przegranym 0:3 meczem z Serbią - polscy siatkarze zainaugurowali mistrzostwa Europy. Pojedynek na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie obserwowało na żywo ponad 60 tys. kibiców.

Transmisja telewizyjna na antenach Polsatu i Polsatu Sport zgromadziła przed ekranem średnio 3,5 mln widzów, co jest jednak zdecydowanie gorszym wynikiem w porównaniu do spotkania Polaków z Serbami (wynik 3:0) na inaugurację MŚ 2014 r. 3,5 miliona widzów średnio oglądało mecz Polaków z Serbią podczas Lotto Eurovolley Poland 2017 na antenach Polsatu i Polsatu Sport. (…) Podczas spotkania Polsat był liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych osiągając udziały 22,4% w grupie 4+ i 26,3% w grupie 16-49 - podał Polsat za Nielsen Audience Measurement. Przypomnijmy, że inauguracja siatkarskiego mundialu sprzed trzech lat - tak samo odbyła się na Stadionie Narodowym - zanotowała średnią oglądalność na kanałach grupy Polsat na poziomie 5 mln. Mecz otwarcia MŚ 2014 r. miał pozycję lidera w obu grupach audytoryjnych - zgromadziły one wówczas 36% w grupie 4+, i 39 % w grupie komercyjnej. Warto wprawdzie zaznaczyć, że mecz w 2014 r. odbył się 30 sierpnia, kiedy większość Polaków wróciła już z letnich wakacji, ale nie zmienia to faktu, że różnice w widowni telewizyjnej obu spotkań są bardzo duże.
ZOBACZ WIDEO Ferdinando De Giorgi widzi w Serbach faworytów do wygrania ME 2017
Mecze siatkarskiej reprezentacji mężczyzn cieszą się obecnie mniejszą popularnością niż w 2014 r.?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×