MŚ U-18: Dominikana, Turcja, Rosja i Włochy zawalczą o medale. Polska straciła szansę na 9. miejsce

Włochy, Turcja, Rosja i Dominikana zagrają w 1/2 finału MŚ U-18. Ekipa z Ameryki Środkowej po wygranej nad Polską poszła za ciosem i wyeliminowała z gry o medal gospodynie turnieju, Argentynę (3:0).

Małgorzata Boluk
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Z racji, że wszystkie spotkania zakończyły się w trzech setach, emocji w ćwierćfinałowych meczach zabrakło. W 1/4 turnieju Rosja uporała się z Japonią, Turczynki wyeliminowały Niemki, Dominikana pokonała Argentynę, a Włoszki zawstydziły USA.

Obrończynie tytułu w pierwszym secie pozwoliły zdobyć Amerykankom jedynie siedem punktów, a w kolejnych partiach uniemożliwiły rywalkom przekroczenie granicy szesnastu "oczek".

Italia o przepustkę do gry o złoto zagra z Turcją. W drugiej parze półfinałowej Sborna zmierzy się z nieprzewidywalną Dominikaną.

Wśród drużyn walczących o miejsca 9-16 tylko Białoruś nie miała kłopotów z pokonaniem swojego przeciwnika. Szczęścia na tym etapie nie miały natomiast Polki, które w wyniku porażki z Brazylią straciły szansę na zakończenie MŚ U-18 na dziewiątej lokacie.