ME 2017 w siatkówce: Po meczu Polska - Finlandia (na żywo)

Dla polskich siatkarzy był to pierwszy mecz w Ergo Arenie podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w naszym kraju. Gdańska hala okazała się bardziej szczęśliwa od PGE Narodowego, bo Biało-Czerwoni pokonali Finlandię 3:0.

Krzysztof Sędzicki
Reprezentacja Polski siatkarzy WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski siatkarzy

Choć podopieczni Ferdinando de Giorgiego zwyciężyli w trzech setach, spotkanie to kosztowało ich sporo sił. Finowie postawili bardzo trudne warunki i w pierwszym secie zdobyli 23 punkty, w drugim 21, a w trzecim - 19. Zwycięstwo nad sąsiadami zza Bałtyku najprawdopodobniej pozwoli polskim siatkarzom awansować przynajmniej do baraży, ale aby tak się naprawdę stało, potrzebne będzie zwycięstwo nad Estonią w poniedziałek.

Mecz oglądało około 10 tysięcy widzów, a około 15-20 procent z nich stanowili kibice z Finlandii. Przez cały mecz atmosfera w Ergo Arenie była bardzo gorąca. Nastroje kibiców pod halą na granicy Gdańska i Sopotu na żywo sprawdza Krzysztof Sędzicki.

Czy Polacy pokonają w poniedziałek Estonię?