ME 2017 w siatkówce: Rosjanie zdecydowanymi liderami. Ilia Wlasow: Nie będziemy się relaksować

Podczas gdy innym faworytom do złotego medalu mistrzostw Europy nie idzie najlepiej, Rosjanie trzymają swoją grupę silną ręką. - Nie będziemy się relaksować - zapewnia środkowy Ilia Wlasow przed meczem z Hiszpanami.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Ilia Wlasow WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Ilia Wlasow
W porównaniu do pozostałych grup mistrzostw Europy w siatkówce ta w Krakowie jest najbardziej przewidywalną.

Choć na papierze Rosja, Bułgaria, Słowenia oraz Hiszpania tworzą ciekawe zestawienie, w rzeczywistości prym wiodą Rosjanie. Starcie ze Słowenią, tak jak i z Bułgarią wygrali 3:0. Mimo tego że niemal przez całość potyczki to oni gonili rywala, ostatecznie w końcówkach zachowywali zimną krew i wygrywali na przewagi.

- Mecz był dobry, ale jednocześnie dla nas trudny. Rywal był z wyższej półki i grał bardzo dobrze. W końcu w ostatnich mistrzostwach zajęli 2. miejsce, co jest dobrym wynikiem. Mogę być wdzięczny moim kolegom z drużyny, za to że pomagaliśmy sobie nawzajem - mówił po starciu ze Słowenią środkowy Ilia Wlasow.

Młody środkowy nie rozpoczął meczu w wyjściowej szóstce. Podczas pierwszego seta zmienił Iljasa Kurkajewa i to wyszło drużynie na dobre. Pomimo tego że do ekipy Sbornej wraca po kontuzji nabytej podczas tegorocznej Ligi Światowej, poprawił grę swojego zespołu. Prawdopodobnie w kolejnym meczu również dostanie szansę od Szlapnikowa.

Rywalem Rosjan w poniedziałek będą Hiszpanie - autsajderzy grupy, którzy jak dotąd nie ugrali nawet seta. - Teraz czeka nas mecz z Hiszpanami i nie planujemy się relaksować przy nim. Każda drużyna jest dobra w swój sposób, także nie będzie łatwo. Będziemy grać do końca - zakończył Wlasow.

Mecz rozpocznie się o 20:30 w Tauron Arenie Kraków. Chwilę wcześniej dojdzie do ostatecznego starcie Bułgarów ze Słowenią.

Czy również Hiszpanie Rosjanie ograją do zera?